قوانین ارز دیجیتال اروپاقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در ایتالیا

قوانین کلی در کشور ایتالیا

ایتالیا کشوری قدرتمند از لحاظ اقتصادی در جهان می‌باشد که در نظام سرمایه گذاری بسیار قوی کار کرده است. اما قوانین ارزهای دیجیتال در ایتالیا هنوز آنقدرها که باید قوی نیست. مالکیت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال در این کشور غیر قانونی اعلام نشده است اما به طور واضح در خصوص این ارزهای رمزنگاری شده صحبت نشده است.

قوانین ارزهای دیجیتال در ایتالیا با جزئیات

البته باید به این موضوع اشاره کرد که دولت ایتالیا قصد دارد تا قوانین ارزهای دیجیتال در ایتالیا را بهبود ببخشد و دقیق‌تر وضع کند. چراکه دولت باور دارد این تکنولوژی به فرایند پرداخت کشور نیز کمک بسزایی می کند. حتی وزیر سابق اقتصاد از اهمیت ترکیب بانک های سنتی و دیجیتال گفته بود. در حال حاضر کشور ایتالیا رتبه ۴ را در لیست کشورهایی دارد که از بیت‌کوین استفاده می‌کنند.

 

چند درصد از مردم ایتالیا دارای ارز دیجیتال هسند؟

با توجه به آمار و ارقام به دست آمده از سوی سایت‌های معتبر باید گفت که حدود ۲.۲۶ درصد کشور یا به عبارتی ۱,۳۳۴,۱۶۳ نفر از جمعیت دارای ارزهای دیجیتال هستند که لزوماً هم از قوانین ارزهای دیجیتال در ایتالیا پیروی نمی‌کنند.

چند درصد از مردم ایتالیا دارای ارز دیجیتال هسند

 

قوانین مالیاتی

آژانس قانون گذاری مالیات ایتالیا نظریه ی خود را نسبت به توکن‌ها، عرضه اولیه سکه (ICO) و ارزهای دیجیتال اعلام و تصمیم‌گیری کرده است. با توجه به قانون وضع شده، هر تراکنشی که شامل دارایی‌های ارز دیجیتال شوند مشمول مالیات نیستند. اما سود و ضرر بدست آمده از این تراکنش‌ها زیر نظر درآمد بر شرکت قرار می‌گیرد و باید طبق قوانین ارزهای دیجیتال در ایتالیا مشمول مالیات شوند.

قوانین مالیات کریپتو در ایتالیا

مالیات در کشور ایتالیا هنوز به طور دقیق اعلام نشده است. مقامات مالیاتی کشور ایتالیا در تلاش اند تا دارایی های دیجیتال را در قوانین ارزهای دیجیتال در ایتالیا بگنجانند. اگر فردی به صورت انفرادی بیش از ۵۱,۶۴۵.۶۹ یورو ارز دیجیتال در حساب شخصی خود ذخیره و نگهداری کند، این افراد ملزم هستند تا تمام این سرمایه گذاری‌ها و ذخیره‌های دیجیتال خود را بررسی و در گزارش مالیاتی سالانه خود اعلام کنند. در صورتی که گزارش‌ها مرتب و دقیق و طبق قوانین ارزهای دیجیتال در ایتالیا به سازمان مربوطه اعلام نشوند، افراد مجرم محسوب می‌شوند و ممکن است تا مشمول جریمه شوند.

 

شرایط استخراج در قوانین ارزهای دیجیتال در ایتالیا

استخراج بیت‌ کوین نسبت به هر ارز دیگری در این کشور نیاز به انرژی بالاتری دارد و در نتیجه هزینه بالاتری را هم در بر می‌گیرد. بیانیه‌ای در ایتالیا به عموم مردم هشدار داد که در صورتی که بدون در نظر گرفتن توان مصرفی برق به استخراج ادامه دهند، مصرف انرژی کشور سالانه به ۲۹۷ تراوات بر ساعت خواهد رسید. در سال ۲۰۱۹ این توان مصرفی به ۲۹۰ ترا وات بر ساعت رسیده بود.

شرایط استخراج در قوانین ارزهای دیجیتال در ایتالیا

ماینرهای ارز بیت‌کوین تراکنش‌های بیت‌کوین را شناسایی می‌کنند و یک سری اطلاعات به زنجیره ی این بازار اضافه می کنند تا در برابر آن پاداش دریافت کنند. استخراج کننده‌ها و دستگاه‌های ماینر می بایست راه حلی برای حل پازل‌های ریاضی پیدا کنند و هر چه قدرت کامپیوتر افراد بالاتر باشد، تعداد پازل‌های حل شده و در نتیجه پاداش‌ها بیشتر خواهد بود.

 

ارزهای دیجیتال روشی برای پرداخت

پیش‌تر گفته شد که دولت ایتالیا به طور دقیق در رابطه با ارزهای دیجیتال صحبت نکرده است اما آن را غیر قانونی هم تلقی نمی کند. با وجود عدم قانون گذاری در این رابطه، افراد بسیاری در این کشور از ارزهای دیجیتال استفاده می نمایند. از طرفی برخی از شرکت های حاضر و مطرح حتی با عدم وجود قوانین ارزهای دجیتال در ایتالیا، این ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان روش پرداخت پذیرفته اند.

به عنوان مثال به شرکت خودروسازی لامبورگینی می توان اشاره کرد که با پرداخت بیت‌کوین به راحتی افراد می توانند خرید ماشین خود را انجام دهند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

1 × سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا