کشف کلاهبرداری ۱۵ میلیونی توسط ایتالیا و آلبانی

مقامات ایتالیا و آلبانی یک طرح کلاهبرداری را کشف کردند که قربانیان را با وعده سرمایه‌گذاری کم ریسک در ارزهای دیجیتال جذب می‌کند. طی عملیاتی که توسط Eurojust هماهنگ شده بود، بازرسان دو کشور ده‌ها مکان را جستجو کردند و دارایی‌ها و تجهیزات کامپیوتری را توقیف کردند.

 

کلاهبرداران از یک مرکز تماس در تیرانای آلبانی با سرمایه‌گذاران تماس گرفتند

افسران مجری قانون در ایتالیا و آلبانی یک طرح کلاهبرداری آنلاین را که فرصت‌های سرمایه‌گذاری جعلی مرتبط با ارزهای دیجیتال را ارائه می‌کرد، نابود کردند. این تحقیقات با حمایت Eurojust، آژانس اتحادیه اروپا که مسئول همکاری قضایی در اروپا است، انجام شد.

 

مقامات شرکت‌کننده در این عملیات مشترک دارایی‌‎هایی به ارزش ۳ میلیون یورو (تقریباً ۳.۲ میلیون دلار) از گروه جنایی که این کلاهبرداری را سازماندهی کرده بود، ضبط کردند. Eurojust در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که کل ضررهای ناشی از فعالیت‌های آن ۱۵ میلیون یورو (بیش از ۱۵.۹ میلیون دلار) برآورد شده است.

 

عاملان یک مرکز تماس در تیرانا پایتخت آلبانی اداره می‌کردند که از طریق تلفن و اینترنت با قربانیان با استفاده از شماره تلفن مجازی و VPN تماس گرفتند. آنها مشتریان را متقاعد کردند که در یک وب سایت اختصاصی حساب باز کنند و نقل و انتقالات را انجام دهند.

 

کلاهبرداران با اجازه دادن به آنها برای تضمین سود سریع در برابر سرمایه‌گذاری اولیه کوچک، اعتماد آنها را به دست آوردند. پس از مشورت با پلتفرم‌های تجاری به ظاهر معتبر، کارگزاران با قربانیان تماس گرفتند که سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال با ریسک صفر را پیشنهاد می‌کردند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا