امکان ممنوع کردن کریپتو وجود ندارد

برد شرمن نماینده ایالات متحده می‌گوید که کنگره کریپتو را ممنوع نکرده است زیرا پول و قدرت بیش از حدی پشت آن وجود دارد. او توضیح داد پول برای لابی‌گری و مشارکت در کمپین کار می‌کند، وگرنه مردم این کار را نمی‌کنند و به همین دلیل است که رمزارز را ممنوع نکرده‌ایم.

 

قانونگذار ایالات متحده در مورد مقررات و چرا کنگره کریپتو را ممنوع نمی‌کند

برد شرمن، نماینده کنگره در مصاحبه‌ای با لس‌آنجلس تایمز که یکشنبه منتشر شد، نظرات خود را در مورد ارزهای دیجیتال و مقررات آن به اشتراک گذاشت. قانونگذار ایالات متحده از کالیفرنیا که ریاست کمیته فرعی مجلس در مورد حمایت از سرمایه‌گذاران را بر عهده دارد، می‌خواهد ارزهای دیجیتال را غیرقانونی کند، اما معتقد است کنگره چنین اقدامی را انجام نمی‌دهد. او به این خبرگزاری گفت فکر نمی‌کنم به این زودی بتوانیم کریپتو را ممنوع کنیم.

 

شرمن توضیح داد:

پول برای لابی گری و مشارکت در کمپین کار می‌کند، وگرنه مردم این کار را نمی کنند و به همین دلیل است که ما کریپتو را ممنوع نکرده ایم. ما در ابتدا آن را ممنوع نکردیم زیرا متوجه مهم بودن آن نبودیم و اکنون آن را ممنوع نکردیم زیرا پول و قدرت زیادی پشت آن است!

 

نماینده کنگره نه تنها نگران فریب سرمایه‌گذاران است، بلکه ارزهای دیجیتال را تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده می‌داند، او معتقد است که کریپتو یک تهدید سیستماتیک است، مجرمان را قادر می‌سازد و سلطه دلار آمریکا را تضعیف می‌کند.

 

این قانونگذار به ویژه در مورد خدمات میکسرهای کریپتو مانند Tornado Cash نگران است. در ماه اوت، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده (OFAC) برنامه میکسر اتریوم را ممنوع کرد و ادعا کرد که این میکسر به هکرهای کره شمالی مانند سندیکای هک معروف به گروه لازاروس کمک کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا