اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

محدودیت‌های معاملات نقدی اسرائیل

قانون جدیدی که محدودیت‌های سخت‌تری را برای پرداخت‌ها با مبالغ هنگفت نقدی وضع می‌کند، از روز دوشنبه در اسرائیل اجرایی می‌شود. هدف، همانطور که توسط سازمان مالیاتی کشور اعلام شده است، بهبود مبارزه با جرایم سازمان یافته، پولشویی و فرار مالیاتی است. منتقدان تردید دارند که این قانون به آن هدف دست یابد.

 

مقامات اسرائیل به دنبال محدودیت‌های بیشتری هستند

پرداخت مبالغ هنگفت پول به صورت نقد و چک بانکی در اسرائیل با اصلاحاتی که از اول اوت اجرایی می شود محدودتر خواهد شد. مقامات مالیاتی می خواهند گردش پول نقد در این کشور را کاهش دهند، بنابراین امیدوارند که فعالیت‌های غیرقانونی محدود شود.

 

بر اساس قانون جدید، شرکت‌ها ملزم به استفاده از روش‌های غیرنقدی برای هر معامله بیش از ۶,۰۰۰ مثقال (۱,۷۰۰ دلار) خواهند بود که کاهش قابل توجهی از سقف قبلی ۱۱,۰۰۰ مثقالی (۳,۲۰۰ دلاری) است. سقف نقدی برای افراد خصوصی که به عنوان صاحب مشاغل ثبت نشده اند ۱۵,۰۰۰ مثقال (نزدیک به ۴,۴۰۰ دلار) خواهد بود.

 

به گفته تامار براچا که وظیفه اجرای قوانین از طرف سازمان مالیاتی اسرائیل را بر عهده دارد، کاهش استفاده از پول نقد، هدف اصلی قانون است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا