کمک IRS به اوکراین

سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) اعلام کرد که از نزدیک با اوکراین برای کمک به ردیابی تراکنش‌های کریپتویی فرارکنندگان تحریم روسیه همکاری می‌کند. این آژانس دسترسی اوکراینی‌ها به ابزار Chainalysis و همچنین آموزش‌های تخصصی را برای مجریان قانون اوکراین فراهم می‌کند.

 

IRS از Chainalysis برای ردیابی تراکنش‌های بلاکچین استفاده می‌کند

بخش تحقیقات جنایی سرویس درآمد داخلی ایالات متحده اعلام کرد که همکاری با همتایان خود را در خارج از کشور به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای شناسایی افراد و نهادهایی که از تحریم‌های غرب فرار می‌کنند، افزایش می‌دهد.

 

این آژانس فاش کرد که با شرکت بلاکچین Chainalysis و بازرسان اوکراینی برای ردیابی روس‌هایی که ممکن است از ارزهای دیجیتال برای مخفی کردن دارایی‌های خود در بحبوحه محدودیت‌های مالی اعمال شده به دلیل تهاجم مسکو به اوکراین استفاده کنند، کار می‌کند.

 

طبق گزارش بلومبرگ، IRS از دسترسی اوکراین به ابزار Chainalysis حمایت می‌کند که کاوش‌های مربوط به رمزارز را تسهیل می‌کند. همچنین جلسات آموزشی برای مجریان قانون کشور، اعم از مجازی و حضوری، در مورد ردیابی تراکنش‌های بلاکچین ترتیب داده است.

 

سرویس درآمد در بیانیه‌ای توضیح داد که انتظار می‌رود این تلاش‌ها برای بهبود اشتراک‌گذاری اطلاعات و توسعه پرونده بین ایالات متحده و اوکراین باشد. جیم لی، رئیس تحقیقات جنایی IRS، در مورد این همکاری تاکید کرد:

به اشتراک‌گذاری ابزارها نه تنها از سیستم مالی ایالات متحده، بلکه از اقتصاد جهانی محافظت می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا