اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاری

ممنوعیت کمک های مالی ارزهای دیجیتال جمهوری ایرلند

دولت ایرلند آماده می‌شود تا احزاب سیاسی را از پذیرش کمک‌های تبلیغاتی در ارزهای دیجیتال منع کند. هدف از این اقدام جلوگیری از تهدید مداخله روسیه در انتخابات این کشور اروپایی در پس زمینه درگیری بین غرب و مسکو بر سر جنگ اوکراین است.

 

ایرلند حمایت سیاسی خارجی از احزاب خود، از جمله کمک های مالی ارزهای دیجیتال را محدود می کند

قدرت اجرایی در دوبلین در حال تهیه پیش‌نویس قوانین جدید یکپارچگی سیاسی برای محدود کردن کمک‌های مالی سیاسی خارجی است، زیرا این نگرانی وجود دارد که روسیه ممکن است بر روند انتخابات ایرلند تأثیر بگذارد. مقررات سخت‌گیرانه‌تر به منظور جلوگیری از پذیرش کمک‌های مالی از طریق ارزهای دیجیتال توسط احزاب ایرلندی است و آنها را ملزم به افشای کامل دارایی‌های خود می‌کند.

گزارشی توسط روزنامه ایرلندی ایندیپندنت این تغییرات را به‌عنوان تغییر قابل توجهی در قوانین انتخاباتی کشور توصیف می‌کند که به کمیسیون انتخابات این اختیار را می‌دهد تا اعلان‌های حذف را برای پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و هشدارهایی درباره تلاش‌های اطلاعات نادرست آنلاین صادر کند. دراگ اوبراین، وزیر دولت محلی، که رهبری تلاش های اصلاحات را بر عهده دارد، نقل شده است:

تهاجم وحشتناک اوکراین و جنگ اطلاعات نادرست موذیانه، تهدیدهای بنیادی مستمری را که همه دموکراسی ها با آن مواجه هستند، برجسته می کند.

 

اوبراین همچنین فاش کرد که همکارانش قبلاً با اجرای اقدامات سختگیرانه ای که او پیشنهاد می کند به منظور حفاظت از سیستم دموکراتیک ایرلند با توجه به تهدید فزاینده جنگ سایبری که کشورهای آزاد را هدف قرار می دهد موافقت کرده اند. اصلاحات مربوطه به قوانین بودجه سیاسی از طریق لایحه اصلاحات انتخاباتی ۲۰۲۲ انجام خواهد شد.

 

کمیسیون جدید انتخابات ایرلند، که باید تا تابستان تأسیس شود، موظف است دستورالعمل‌هایی را برای تبلیغات سیاسی در اینترنت، از جمله الزامات احزاب برای بیان شفاف نحوه تأمین بودجه تبلیغات و مخاطبانی که آنها را هدف قرار می‌دهند، معرفی کند. رهبران حزب باید اعلام کنند که سازمان های سیاسی آنها به مقررات جدید پایبند هستند.

 

ابتکار عمل برای به روز رسانی قوانین تامین مالی سیاسی ایرلند، قبل از حمله روسیه به اوکراین است. در ماه ژانویه، دراگ اوبراین از پل گالاگر، دادستان کل، خواست تا یک کارگروه متشکل از کارشناسان حقوقی و دانشمندان علوم سیاسی تشکیل دهد تا نیاز به قوانین جدید یکپارچگی انتخابات را بررسی کنند. او به نگرانی‌های جدی درباره وخامت اوضاع امنیتی در اروپای شرقی و تشدید حملات سایبری به کشورهای دموکراتیک اشاره کرد.

 

در همین حال، فضای مجازی به میدان نبرد دیگری در جنگ روسیه با اوکراین تبدیل شده است که دو طرف حملات هکری را در وب‌سایت‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی دولتی ثبت می‌کنند. هم کیف و هم مسکو توجه خود را به ارزهای دیجیتال معطوف کرده‌اند و دولت اوکراین میلیون‌ها دلار کمک مالی به ارزهای دیجیتال جمع‌آوری می‌کند در حالی که روسیه به دنبال استفاده از دارایی‌های کریپتو به عنوان ابزاری برای فرار از تحریم‌ها است.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا