عراق معاملات دلاری را ممنوع کرد

دولت عراق در ۱۴ می ممنوعیت استفاده از دلار آمریکا برای انجام معاملات تجاری را صادر کرد. این ممنوعیت که در حال حاضر در حال اجرا است، برای تقویت استفاده از دینار عراق، واحد پول فیات این کشور و کاهش تاثیر دلار و بهره‌برداری از آن در بازار سیاه است. 

 

عراق معاملات مبتنی بر دلار آمریکا را ممنوع کرد

وزارت کشور عراق استفاده از دلار آمریکا را برای انجام معاملات شخصی و تجاری در این کشور ممنوع کرده است. بر اساس گزارش‌های محلی، این ممنوعیت که روز یکشنبه اجرا شد، برای تقویت استفاده از واحد پول محلی، دینار عراق و کاهش پیشروی دلاری شدن در عراق طراحی شده است.

 

این اقدام همچنین به دنبال کاهش تفاوت بین نرخ ارز رسمی ارائه شده توسط دولت و نرخ ارز ارائه شده در بازار سیاه است که به افزایش قیمت‌ها دامن زده است.

 

این وزارتخانه اعلام کرد:

دینار واحد پول ملی عراق است. تعهد شما به معامله با آن به جای ارزهای خارجی، حاکمیت و اقتصاد کشور را تقویت می‌کند.

 

علاوه بر این، این بیانیه خاطرنشان کرد که معامله با ارزهای دیگر غیر از دینار عراق مجازات قانونی دارد و متعهد است هر کسی را که تلاش می‌کند دینار و اقتصاد عراق را تضعیف کند، پاسخگو باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا