اخبار ایراناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاریاخبار ماینینگ

افزایش مجازات استخراج غیرمجاز کریپتو در ایران

ایران قوانین جدیدی را برای افزایش مجازات‌ها برای استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در این کشور، از جمله جریمه‌های اضافی و زندان تهیه کرده است. هرگونه استفاده از برق یارانه ای برای مشترکین خانگی، صنعتی، کشاورزی و تجاری برای استخراج ارز دیجیتال ممنوع است.

 

مجازات های جدید استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال در ایران

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، یک مقام مسئول در شرکت تولید، توزیع و انتقال نیروی برق ایران (توانیر) گفت:

دولت قوانین جدیدی را برای افزایش مجازات استخراج غیرمجاز ارزهای دیجیتال تصویب خواهد کرد.

 

محمد خدادادی بهلولی توضیح داد که بر اساس قانون جدید:

مجازات های افزایش یافته شامل افزایش حداقل سه و حداکثر پنج برابر جریمه، حبس متخلف و ابطال پروانه کسب متخلف است.

 

خدادادی گفت:

هرگونه استفاده از برق یارانه ای برای مشترکان خانگی، صنعتی، کشاورزی و تجاری برای استخراج ارز دیجیتال ممنوع است.

 

دولت ایران استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان یک صنعت در سال ۲۰۱۹ تایید کرد. در ژانویه ۲۰۲۰، وزارت صنعت، معدن و تجارت بیش از ۱۰۰۰ مجوز برای عملیات استخراج ارزهای دیجیتال صادر کرد.

 

با این حال، مقامات ایرانی گفتند که برخی از ماینرهای غیرمجاز از برق خانگی برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند که منجر به مشکلات بزرگی برای صنعت برق کشور می‌شود. در دسامبر سال گذشته، به ماینرهای کریپتو دستور داده شد تا عملیات خود را برای جلوگیری از خاموشی های زمستانی متوقف کنند. طبق گزارش‌ها، در ماه سپتامبر، مقامات بیش از ۲۲۰,۰۰۰ دستگاه ماینینگ را مصادره کردند و نزدیک به ۶۰۰۰ مزرعه استخراج غیرقانونی رمزارز را در سراسر کشور تعطیل کردند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا