تسهیل پرداخت‌های کریپتویی برای واردات در ایران

مقامات ایران در حال انجام اقداماتی هستند تا پرداخت‌های کریپتویی برای شرکت‌های واردکننده کالا را آسان‌تر کنند. یک پلتفرم اختصاصی ایجاد شده است تا به کسب و کارهای محلی اجازه دهد ارزهای دیجیتال را به منظور تسویه مرزی انتقال دهند.

 

رئیس سازمان تجارت قول داد ایران از ارزهای دیجیتال برای واردات استفاده کند

به گزارش رسانه‌های داخلی، سازمان توسعه تجارت کشور (TPO) اطمینان داده است که شرکت‌های ایرانی می‌توانند برای واردات با ارزهای دیجیتال پرداخت کنند.

 

علیرضا پیمان پاک گفت:

بانک مرکزی مجوز استفاده از رمزارز در مناطق آزاد وارداتی صادر کرده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از پایگاه خبری بانک ایران (ایبنا)، پیمان پاک افزود:

تصمیم نهایی با وزارت اقتصاد اتخاذ خواهد شد.

 

اظهارات پیمان پاک چند ماه پس از آن است که او اعلام کرد ایران اولین سفارش واردات رسمی خود را در ارزهای دیجیتال انجام داده است. در آگوست ۲۰۲۲، مقام دولتی فاش کرد که این معامله برای ۱۰ میلیون دلار کالا بوده است.

 

او در آن زمان در توییتی نوشت:

تا پایان ماه سپتامبر، استفاده از ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند در تجارت خارجی با کشورهای هدف گسترده خواهد شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا