اخبار ایراناخبار ارز دیجیتال

ارائه گاز ارزان ایران در ازای لغو تحریم‌ها به اروپا

به دنبال اظهارات پسکوف، در طول آخر هفته، بازارهای آتی گاز اروپا در معاملات روز دوشنبه فشار قابل توجهی را احساس کردند. بیشترین فشار در ۵ سپتامبر احساس شد، زیرا رویترز گزارش داد که قیمت گاز اروپا در روز دوشنبه ۳۰ درصد افزایش یافت، پس از اینکه روسیه اعلام کرد یکی از خطوط لوله اصلی تامین گاز خود به اروپا را برای مدت نامعلومی می‌بندد. در حالی که کرملین معتقد است غرب مقصر این ناآرامی‌ها است، رویترز گزارش داد که اروپا روسیه را به استفاده ابزاری از منابع انرژی متهم کرده است.

 

بدترین سناریوی اروپا در حال تحقق است

با واکنش سرمایه‌گذاران به اطلاعیه گازپروم در روز جمعه مبنی بر اینکه خط لوله NS1 برای مدت نامعلومی بسته خواهد شد، چند ساعت پس از توافق G7 برای سقف قیمت نفت روسیه برای کاهش درآمدهای این کشور، mkts اروپا در آستانه سقوط است.

 

این خبر همچنین پس از آن منتشر شد که غول گاز روسیه، گازپروم، به مردم گفت که عرضه گاز به گروه انرژی صنعتی فرانسوی Engie متوقف خواهد شد. در همین حال، اتحادیه اروپا معتقد است که می‌تواند زمستان را بدون گاز روسیه تحمل کند، در حالی که برخی دیگر معتقدند زمستان می‌تواند برای اروپایی‌ها بسیار سخت باشد. ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین اخیراً گفت که اتحادیه اروپا ممکن است در ماه‌های آینده با بحران انرژی مقابله کنند و به اروپایی‌ها گفت که انتظار زمستان سختی را داشته باشند.

 

علاوه بر روسیه، ایران نیز اروپا را با صادرات ارزان گاز ایران برای توافق هسته‌ای وسوسه می‌کند. گزارش‌ها نشان می‌دهد که تهران با گاز ارزان اروپا را وسوسه کرده است و رهبران این کشور خواستار رفع تحریم‌های مالی نیز هستند. در حالی که نورد استریم ۱ بزرگترین خط لوله گاز روسیه به اروپا با ۱۰۰,۰۰۰ لوله است، ایران دومین ذخایر بزرگ گاز جهان را از نظر عرضه گاز طبیعی در اختیار دارد. خبرگزاری دولتی ایران، مهر، در مورد این پیشنهاد به اروپا گزارش داد و بنابر گزارش‌ها تهران به اروپا گفته است که زمستان در راه است و بهتر است که زودتر تصمیم خود را بگیرید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا