ایران به دنبال جایگزینی دلار در مبادلات با عراق است

دولت ایران استفاده از دینار عراق را در تجارت دوجانبه با عراق در تلاش برای کاهش بیشتر سلطه دلار آمریکا در نظر گرفته است. گردش مالی سالانه بین دو کشور همسایه بیش از ۱۰ میلیارد دلار است و سالانه میلیون‌ها زائر و گردشگر از مرز عبور می‌کنند.

 

مقام می‌گوید ایران و عراق می‌توانند با استفاده از دینار در تجارت تسلط دلار را کاهش دهند

رسانه‌های منطقه گزارش دادند که ایران برای استفاده گسترده‌تر از ارزهای ملی در تجارت خارجی فشار می‌آورد و دینار عراق را جایگزینی برای دلار در معاملات با بغداد می‌داند. به گفته یک مقام ایرانی، جایگزینی واحد پول آمریکا با دینار در تجارت دوجانبه بین ایران و عراق، برتری دلار را تضعیف خواهد کرد.

 

یحیی اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق در گفتگو با خبرگزاری مهر، به صراحت گفت که گذار به خرید و فروش فیات‌های ملی اولویت ایران است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا