اخبار ایراناخبار ارز دیجیتال

مجوز استخراج کریپتو در ایران تحت چارچوب نظارتی جدید

طبق گزارش‌ها، دولت ایران صدور مجوز برای ماینرهای رمزنگاری را تحت چارچوب نظارتی جدید که هفته گذشته تصویب شد، آغاز کرده است. مقامات قبلا برای تعدادی از عملیات ماینینگ کریپتو مجوز صادر کرده بودند اما به دلیل مصرف برق و مشکلات استخراج غیرقانونی این فرآیند را متوقف کردند.

 

ایران صدور مجوز برای استخراج کنندگان کریپتو را از سر می‌گیرد

دولت ایران در جلسه هفته گذشته مجموعه‌ای از مقررات جامع و مفصل را تصویب کرد که شامل مقرراتی برای استخراج کریپتو می‌شود. به گزارش رسانه‌های محلی، رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران، گفت که وزارت او اکنون مجوز ازسرگیری صدور مجوز برای استخراج رمزارز را دارد.

 

از او نقل شده است که گفت:

بر اساس احکام دولت، نهادهایی که برای استخراج دارایی‌های رمزنگاری درخواست می‌کنند، می‌توانند مجوز تأسیس و مجوز بهره‌برداری دریافت کنند.

 

قبل از اینکه یک نهاد بتواند استخراج ارزهای دیجیتال در ایران را شروع کند به یک جفت مجوز نیاز است:

یک مجوز تاسیس و یک مجوز عملیات. اولی نهاد را به عنوان یک ماینر قانونی رمزنگاری تبدیل می‌کند، در حالی که دومی به آن اجازه می‌دهد تا در واقع استخراج ارز دیجیتال را شروع کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا