دوری سرمایه‌گذاران از اوراق قرضه دلاری

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط EPFR Global، یک شرکت بینش داده‌های جریان و تخصیص، سرمایه‌گذاران بازارهای نوظهور توسط ابزارهای اوراق قرضه با ارز محلی جذب می‌شوند و در عین حال اوراق قرضه دلاری را کنار می‌گذارند. این بازارها به دلیل رفتار ارزهایی مانند رئال برزیل و پزو مکزیک که در برابر همتای آمریکایی خود افزایش یافته اند، نسبت به اوراق قرضه دلاری بهتر عمل کرده اند.

 

سرمایه‌گذاران اوراق قرضه بازارهای نوظهور به سمت اوراق قرضه ارزهای محلی فرار می‌کنند

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط EPFR Global، ارائه‌دهنده داده‌های جریان و تخصیص، سرمایه‌گذاران در اوراق قرضه بازارهای نوظهور به ابزارهای ارز محلی علاقه نشان داده‌اند، در حالی که اوراق قرضه مبتنی بر دلار را کنار گذاشته‌اند. اعداد نشان می‌دهند که جریان‌های پولی از اوراق قرضه با ارز ثابت به اوراق قرضه ارز محلی منتقل شده‌اند، با توجه به اینکه این اوراق نسبت به همتایان دلاری خود بهتر عمل کرده‌اند.

 

EPFR Global دریافت که طی چهار ماه اول سال، سرمایه‌گذاران ۲.۶۵ میلیارد دلار از اوراق قرضه بازارهای نوظهور به دلار آمریکا برداشت کرده اند. در همان دوره، جریان پول به بدهی بازارهای نوظهور به ارز محلی ۵.۲۳ میلیارد دلار افزایش یافت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا