بررسی تقلب مدیران First Republic Bank

پس از دومین ورشکستگی بزرگ بانکd در تاریخ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) گزارش شده است که در حال تحقیق از مدیران بانک First Republic به اتهام مشارکت در معاملات داخلی است. دو منبع ادعا کرده اند که رگولاتور اوراق بهادار در حال بررسی دقیق مدیران بانک برای انجام معاملات با استفاده از اطلاعات محرمانه است. اگرچه این منابع از افراد خاصی که تحت بررسی هستند نامی نبرده اند، اما تاکید می‌کنند که SEC در حال بررسی این موضوع است. علاوه بر این، گزارش‌ها حاکی از آن است که قانون‌گذاران آمریکایی سهام بانک مشکل‌دار را قبل از فروپاشی آن فروختند و توسط جی‌پی مورگان چیس خریداری شد.

 

سازمان دیده بان اوراق بهادار مدیران اجرایی First Republic Bank را بررسی می‌کند

در ۱ می ۲۰۲۳، اداره حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا (DFPI) کنترل First Republic Bank، یک موسسه مالی مستقر در سانفرانسیسکو را در دست گرفت و آن را تحت نظارت شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) قرار داد. با ۲۲۹ میلیارد دلار دارایی، این دومین ورشکستگی بزرگ بانک در تاریخ ایالات متحده بود، پس از فروپاشی Washington Mutual (Wamu) در سال ۲۰۰۸.

 

در پی سقوط First Republic Bank، سابرینا ویلمر و آستین واینستاین، خبرنگاران بلومبرگ، فاش کردند که دو نفر آشنا با این موضوع فاش کردند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در حال تحقیق از مدیران بانک برای طرح‌های معاملاتی بالقوه خودی است. این تحول پس از تحقیقات SEC در مورد مدیران بانک سیلیکون ولی رخ داد که شکست آنها منجر به سومین سقوط بانک بزرگی در تاریخ ایالات متحده شد.

 

به گفته ویلمر و واینستین، زمانی که آنها برای اظهار نظر در مورد تحقیقات ادعایی در مورد بانک First Republic به SEC و JPMorgan Chase مراجعه کردند، نمایندگان هر دو نهاد از ارائه بیانیه خودداری کردند. منابعی که این تحقیقات را فاش کردند هیچ یک از مدیران اجرایی از First Republic را شناسایی نکردند و خبرنگاران تأکید کردند که هیچ فردی از بانک به هیچ گونه سوء رفتار متهم نشده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا