بررسی تبلیغات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده

طبق گزارش‌ها، سازمان نظارت بر مصرف‌کنندگان در حال بررسی چند شرکت کریپتویی ناشناس است. کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) برخی از شرکت‌های کریپتویی را به دلیل تبلیغات فریبنده یا گمراه‌کننده هدف قرار می‌دهد. با جدیدترین اقدام، به نظر می‌رسد FTC با گسترش سرکوب اکوسیستم، راه SEC را دنبال می‌کند.

 

تبلیغات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده به دلیل سوء رفتار احتمالی تحت نظارت FTC

بر اساس گزارش بلومبرگ، جولیانا گرونوالد هندرسون، سخنگوی FTC گفت ما در حال بررسی چندین شرکت برای سوء رفتار احتمالی در مورد دارایی‌های دیجیتال هستیم. هندرسون، با این حال، از ارائه جزئیات بیشتر در مورد اینکه کدام شرکت‌ها توسط مقامات هدف قرار گرفته اند، خودداری کرد.

 

وب‌سایت رسمی FTC بیان می‌کند که طبق قانون، ادعاهای موجود در تبلیغات باید واقعی باشد، نمی‌تواند فریبنده یا ناعادلانه باشد و باید مبتنی بر شواهد باشد. برای برخی از محصولات یا خدمات تخصصی، قوانین اضافی ممکن است اعمال شود. این آژانس اساساً قوانینی را که مستلزم صدق در تبلیغات هستند، رعایت می‌کند، از جمله قوانینی که افراد در صورت دریافت پول برای تأیید یا بررسی، آشکار می‌کنند.

 

طبق گزارش‌ها، چندین اینفلوئنسر برجسته، مانند کیم کارداشیان، در گذشته با استانداردهای FTC مخالفت کرده‌اند. در حالی که FTC در مورد اکثر موارد سختگیرانه عمل نکرده است، از سوی دیگر، SEC یک مسیر جنگی بر سر هر چیزی مربوط به صنعت دارایی‌های دیجیتال دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا