بررسی کمک‌های مالی سیاسی بنکمن فراید

به گزارش نیویورک تایمز، دادستان‌های فدرال اطلاعاتی را در مورد کمک‌های مالی مدیر عامل سابق FTX و برخی از همکارانش به دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان درخواست کردند. در پی رسوایی FTX، برخی از سیاستمداران قبلاً کمک‌های مالی خود را پس داده اند یا آنها را به امور خیریه اهدا کرده اند.

 

کمک‌های مالی سیاسی بنکمن فراید داستان‌ساز شد

به گزارش نیویورک تایمز که به نقل از منابع ناشناس منتشر شد، دادستان‌های فدرال ایالات متحده به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد کمک‌های مالی سیاسی به قانون‌گذاران دموکرات و جمهوری خواه هستند که توسط سم بنکمن فراید، مدیر عامل سابق FTX و دو مدیر اجرایی که با آنها کار می‌کرد، ارائه شده است.

 

در این گزارش آمده است از زمانی که بنکمن فراید در روز دوشنبه دستگیر شد، دادستان‌ها با نمایندگان کمپین‌ها و کمیته‌هایی که میلیون‌ها دلار از بنکمن فراید دریافت کرده اند و همکارانش در شرکت‌های دیگری که او موسس آن بود تماس گرفته اند.

 

به گزارش نیویورک تایمز، دادستانی از دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک ایمیلی به یک شرکت حقوقی که نماینده گروه‌های سیاسی برجسته دموکرات بود ارسال کرد و در آن اطلاعاتی درباره کمک‌های مالی بنکمن فراید و همکارانش درخواست کرد. این رسانه خبری گفت که سازمان‌های کمپین، PACهای بزرگ و نماینده Hakeem Jeffries از جمله کسانی بودند که ایمیل دریافت کردند.

 

بر اساس این گزارش، در پی سقوط رسوایی صرافی ارزهای دیجیتال، جفریس و سایر سیاستمداران یا کمک‌های مالی مرتبط با FTX را پس داده اند یا پول را به خیریه داده اند. کمیته ملی دموکرات، همراه با کمیته‌های تبلیغاتی سنا و مجلس نمایندگان این حزب، اوایل این هفته اعلام کردند که قصد دارند بیش از یک میلیون دلار کمک مالی از بنکمن فراید را برگردانند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا