دیدگاه صندوق بین‌المللی پول درباره دلارزدایی

صندوق بین‌المللی پول (IMF) با وجود روند رو به رشد دلارزدایی و نکول بدهی ایالات متحده، انتظار تغییر سریع در ذخایر دلار آمریکا را ندارد. کریستالینا جورجیوا، مدیر صندوق بین‌المللی پول گفت هنوز برای خداحافظی دلارهای خود را نبوسید. رئیس صندوق بین‌المللی پول انتظار ندارد که ایالات متحده تعهدات بدهی خود را نکول کند.

 

به گفته صندوق بین‌المللی پول، وضعیت ارز ذخیره دلار آمریکا در معرض خطر نیست

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول (IMF)، روز چهارشنبه در مجمع اقتصادی قطر در دوحه که توسط بلومبرگ برگزار شد ابراز اطمینان کرد که دلار آمریکا وضعیت ارز ذخیره جهانی خود را حفظ خواهد کرد.

 

جورجیوا توضیح داد که علیرغم افزایش بحث‌های دلارزدایی توسط کشورهای مختلف برای کاهش وابستگی آنها به دلار:

ما انتظار تغییر سریع در ذخایر دلاری نداریم، زیرا دلیل اینکه دلار یک ارز ذخیره است، به دلیل قدرت اقتصاد ایالات متحده و عمق بازارهای سرمایه آن است. هنوز با دلارهای خود خداحافظی نکنید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا