اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهان

صندوق بین المللی پول برای کمک به السالوادور

صندوق بین المللی پول اشاره کرده است که به روش های مختلف به دولت السالوادور کمک های فنی می کند. به گفته گری رایس، سخنگوی این سازمان، این گروه در حال گفتگو با مردم دولت سالوادور در مورد مسائل مالیاتی و پولشویی، از جمله مسائل مهمی است که صندوق بین المللی پول در گزارش های قبلی مطرح کرده بود.

 

گفتگوی صندوق بین المللی پول با السالوادور

در حالی که صندوق بین المللی پول با اقدامی که السالوادور در سال گذشته با اعلام بیت کوین به عنوان ارز قانونی انجام داد مخالف بود، همچنان در حال مذاکره منظم با نمایندگان دولت سالوادور است. در یک کنفرانس مطبوعاتی ارائه شده در هفته گذشته، گری رایس، سخنگوی این سازمان، اظهار داشت که در مورد چندین موضوع مربوط به پذیرش بیت کوین در کشور با دولت تماس گرفته شده است.

 

رایس اعلام کرد:

کارکنان صندوق بین المللی پول و مقامات سالوادور به گفتگوهای منظم در مورد موضوعات مهمی که توسط هیئت اجرایی ما در ژانویه سال جاری تاکید شده بود، ادامه می دهند.

 

اگرچه صندوق هشدار داد که تصمیم اتخاذ شده با تصویب قانون بیت کوین در کشور ممکن است خطرات ثبات را برای کشور به همراه داشته باشد، السالوادور به مسیر خود ادامه داده است، رئیس جمهور نایب بوکله سرمایه های عمومی را سرمایه گذاری کرده و بیش از ۲,۳۰۰ بیت کوین خریداری کرده و بیت کوین را به عنوان ارز قانونی حفظ کرده است.

 

کمک فنی

رایس همچنین هدف از این مذاکرات را ذکر کرد و به مالیات، پولشویی و کمک فنی به دولت در خصوص آمار پذیرش بیت کوین اشاره کرد.

 

رایس این موضوع را با بیان این مطلب تصریح کرد:

گفتگوها از جمله پیشرفت مقامات در جمع آوری آمار در مورد استفاده از بیت کوین و سایر اطلاعات مربوط به پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی در السالوادور ادامه دارد. بنابراین، ما در این زمینه کمک های فنی ارائه می دهیم.

 

با این حال، این سخنگو مشخص نکرد که از چه راه هایی برای تعیین کمیت استفاده از بیت کوین و کریپتو در کشور کمک می کند.

 

امتیاز اعتباری السالوادور به دلیل عدم شفافیتی که برخی از آژانس‌ها مانند Moody’s به سرمایه‌گذاری‌های بیت‌ کوین توسط Bukele نسبت می‌دهند، بسیار آسیب دیده است.

 

Jaime Reuschem، معاون ارشد آژانس، اظهار داشت:

این اتفاق به دلیل کمبود اطلاعات در مورد این موضوع رخ داده است و فقط توییت های Bukele برای حساب این خریدها وجود دارد.

 

به گفته رسانه‌های محلی، مذاکرات این کشور با صندوق بین‌المللی پول می‌تواند به بستن یک قرارداد ۱.۳ میلیارد دلاری برای دستور تامین مالی آن کمک کند، به طوری که این سازمان از السالوادور می‌خواهد سیاست‌های خود را در چندین موضوع، از جمله مبارزه با پولشویی، شفافیت مالی، پاسخگویی در استفاده از بودجه عمومی و تقویت چارچوب مبارزه با فساد تشدید کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا