اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

علاقه به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در اسپانیا

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در اسپانیا و اروپا در حال رونق است، زیرا سرمایه گذاران از راه های سرمایه گذاری پرخطرتر به نفع گزینه های امن تر خارج می شوند. به گفته منابعی از دنیای املاک و مستغلات، علاقه به این ابزارها از نوامبر ۴۰۰ درصد افزایش یافته است، به طوری که مردم بدون اینکه حتی پا در آن گذاشته باشند، خانه خریداری می کنند. برخی حتی از رمزنگاری به عنوان روش پرداخت استفاده می کنند.

 

املاک و مستغلات، کریپتو و سهام در اسپانیا

بازار املاک و مستغلات از سال گذشته در اسپانیا و اروپا به دلیل افزایش هزینه‌های تورم و جنگ رو به رشد بوده است که پیش‌بینی برخی از بهبود اقتصادی را تغییر داده است. بر اساس ارقام از اروپا پرس، علاقه به بازار املاک و مستغلات از نوامبر تا ۴۰۰ درصد افزایش یافته است، به طوری که بسیاری از سرمایه گذاران بدون اینکه حتی آن ها را دیده باشند، به سمت خرید ملک می روند.

برخی از سرمایه‌گذاران حتی از سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر دیگری مانند سهام و ارزهای دیجیتال وجوه گرفته‌اند تا به بازار املاک پناه ببرند. ربکا پرز، موسس و مدیرعامل Inviertis، شرکتی که به کاربران اجازه می دهد در املاک اجاره ای در اسپانیا سرمایه گذاری کنند، نظر خود را در مورد آنچه در بازار املاک و مستغلات اتفاق می افتد ارائه کرد. او اظهار داشت:

سرمایه گذاران همه چیزهایی را که در بازار سهام داشتند خارج می کنند و برای حفظ دارایی های خود در املاک و مستغلات سرمایه گذاری می کنند، وضعیتی که از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین بدتر شده است.

 

سرمایه گذاری های کریپتو مورد ارزیابی مجدد قرار گرفت

پرز معتقد است که سرمایه گذاران کریپتو و سهام، املاک و مستغلات را به عنوان سرمایه گذاری با ثبات تری که نوسانات کمتری نسبت به بازارهای سهام یا کریپتو ارائه می دهد، ارزیابی می کنند و همچنین به آنها فرصت می دهد تا به دلیل تقاضای بالا به راحتی وارد بازار شوند و از آن خارج شوند.

این علاقه زیاد همچنین برخی از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را به خرید ملک به طور مستقیم با ارزهای رمزنگاری شده سوق داده است و نیازی به مبادله آنها با پول فیات با استفاده از بانک‌ها ندارند. به گفته پرز، این می تواند برای برخی از سرمایه گذاران بسیار جذاب باشد. او توضیح داد:

شما یک سرمایه گذاری مخاطره آمیز را به سرمایه گذاری محافظه کارانه تبدیل می کنید و اگر برای مثال در سال ۲۰۱۲ خوش شانس بودید که وارد دنیای کریپتو شده اید، می توانید خانه ای با قیمت ۲۰۰ یورو بخرید.

 

با این حال، هنوز موانعی وجود دارد که باید هنگام انجام این نوع تراکنش با ارزهای دیجیتال ساده شوند. اینها شامل محاسبه مالیات های مربوط به خرید و تعیین قیمت به بیت کوین یا یک ارز دیجیتال دیگر به دلیل نوسانات آنها می شود.

این عملیات در Latam بسیار رایج تر است، جایی که چندین ملک قبلاً برای رمزنگاری فروخته شده است، و پذیرش عمومی تری از دارایی ها به عنوان روش های پرداخت وجود دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا