علاقه به CBDC در لاتام افزایش میابد

صندوق بین‌المللی پول (IMF) گزارش می‌دهد که علاقه به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در لاتام و کارائیب در حال افزایش است.

 

علاقه به CBDC در لاتام و کارائیب افزایش میابد

گزارشی که صندوق بین‌المللی پول (IMF) منتشر کرد، نشان داد که علاقه به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در لاتام و کارائیب همچنان بالاست. طبق یک نظرسنجی اخیر با دولت‌های منطقه، نیمی از پاسخ‌دهندگان گزینه‌های CBDC خرده‌فروشی و عمده‌فروشی را در نظر گرفتند.

 

برزیل یکی از کشورهایی است که مدل دو لایه CBDC را آزمایش می‌کند که در مرحله اثبات مفهومی خود قرار دارد. در صورت صدور، به مفهوم Open Finance بانک مرکزی برزیل متصل می‌شود.

 

دلایل تحقیق در CBDCها در منطقه متنوع است، از جمله گنجاندن مالی، حاکمیت پولی و تقویت دسترسی و اثربخشی سیستم‌های پرداخت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا