اخبار بلاکچیناخبار NFTاخبار ارز دیجیتالاخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

حفاظت از مالکیت معنوی با استفاده از NFT

اتحادیه اروپا (EU) در حال کار بر روی پروژه‌ای است که شامل معماری بلاکچین و استفاده از توکن‌های غیرمثلی (NFT) برای مبارزه با جعل و تقلب است. این پروژه محصول چندین جلسه و هکاتون بلاکچین است که توسط دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا سازماندهی شده است و پیشنهاد ایجاد دوقلوهای دیجیتالی از محصولات را برای ردیابی مسیر آنها در خطوط عرضه دارد.

 

اتحادیه اروپا از NFT برای حفاظت از مالکیت معنوی استفاده می‌کند

اتحادیه اروپا اخیراً اعلام کرده است که روی سیستمی کار می‌کند که از بلاکچین و NFT به عنوان بخشی از مبارزه با جعل کالاهای فیزیکی استفاده می کند. سیستم پیشنهادی توسط دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا طراحی خواهد شد و محصول بیش از پنج سال کار است. سندی که در این ماه منتشر شد توضیح می‌دهد که سازمان قبلاً یک معماری سطح بالا را برای این کار انتخاب کرده است و کلیات مربوط به نحوه عملکرد سیستم را شرح می‌دهد.

 

دارندگان مالکیت معنوی (IP)، توکن‌های دیجیتالی، NFT های دوقلو، ایجاد می‌کنند تا ثابت کنند که کالاهای تولید شده معتبر هستند. این دارندگان IP باید قبلاً به عنوان امضاکنندگان تأیید شده برای ایجاد این محصولات در بلاکچین ردیابی گنجانده شوند.

 

سپس این راه حل، امکان ردیابی زنجیره تامین را فراهم می‌کند زیرا محصولات از طریق پست‌های بازرسی مختلف حمل می‌شوند و به دارندگان IP اجازه می‌دهد از معتبر بودن محصولاتی که به فروشگاه‌ها می‌رسد مطمئن شوند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا