اینتل تولید تراشه ماینرهای ASIC را کنار می‌گذارد

پس از اعلام تولید مدارهای مجتمع ویژه برنامه بیت کوین (ASIC)، به نظر می‌رسد اینتل، بزرگترین تولید کننده تراشه‌های نیمه‌هادی جهان از نظر درآمد، تولید تراشه‌های بلاکچین خود را کنار می‌گذارد. در روز سه‌شنبه، سخنگوی سازنده تراشه توضیح داد که تولید Intel Blockscale 1000 Series ASIC را به پایان رسانده است.

 

سخنگوی اینتل فاش کرد که تولید تراشه ASIC سری ۱۰۰۰ Blockscale را به پایان رسانده است

در فوریه ۲۰۲۲، شرکت فناوری مستقر در کالیفرنیا، اینتل، زمانی که برنامه خود را برای ایجاد شتاب‌دهنده‌های کارآمد انرژی یا فناوری ASIC برای کمک به توسعه فناوری‌های بلاکچین اعلام کرد، خبرساز شد. اواخر همان ماه، در کنفرانس بین المللی مدارهای حالت جامد ۲۰۲۲ (ISSCC)، این شرکت از معدن Bonanza BMZ1 رونمایی کرد. در آن زمان، نویسنده سخت‌افزار Tom’s Paul Alcorn اظهار داشت که اینتل همچنین در حال توسعه دومین نسخه از Bonanza Mine ASIC است که به BMZ2 معروف است.

 

علاوه بر این، در مارس ۲۰۲۲، گزارش شد که شرکت‌های استخراج مانند Hive ،Argo ،Block و Grid در حال خرید تراشه‌های استخراج بیت کوین از اینتل هستند. روز سه‌شنبه، Alcorn، خبرنگار سخت‌افزار Tom’s Hardware با اینتل در مورد این پروژه صحبت کرد و به نظر می‌رسد که اینتل تولید شتاب‌دهنده بیت کوین خود را که به تراشه‌های Blockscale نیز معروف است، متوقف می‌کند. آلکورن همچنین خاطرنشان می کند که هیچ نسل آینده‌ای اعلام نشده است.

 

سخنگوی اینتل اعلام کرد:

از آنجایی که سرمایه‌گذاری‌های خود را در IDM 2.0 اولویت‌بندی می‌کنیم، ASIC سری Blockscale 1000 اینتل را به پایان رسانده‌ایم و در عین حال به پشتیبانی از Blockscale خود ادامه می‌دهیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا