ادغام سیستم پرداخت هند و روسیه

دولت‌های هند و روسیه در حال بررسی یکپارچه‌سازی بخشی از سیستم‌های پرداخت خود هستند تا با تأثیر احتمالی تحریم‌های آمریکا در آینده بر جریان سرمایه هر کشور مقابله کنند. این قرارداد شامل ادغام سیستم کارت روپایی هند و همتای روسی آن، Mir Cards می‌شود تا امکان پرداخت بی‌وقفه بین دو کشور را فراهم کند.

 

روسیه و هند ادغام پشته‌های پرداخت را در نظر می‌گیرند

روسیه و هند در حال بررسی ادغام پشته‌های پرداخت بدهی خود هستند تا با تمدید فرضی تحریم‌های ایالات متحده در آینده، از تأثیرات منفی بر جریان پرداخت‌های مشترک خود جلوگیری کنند. در نشست اخیر در سطح بالا که در آن سوبرهمانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند و دنیس مانتوروف معاون نخست وزیر روسیه حضور داشتند، کشورها توافق کردند که این یکپارچگی را برای تسهیل جریان سرمایه بررسی کنند.

 

این قرارداد شامل پذیرش سیستم Mir Cards روسیه در هند و سیستم Rupay هند در روسیه بود که به شهروندان هر دو کشور اجازه می‌داد تا با استفاده از کارت‌های نقدی به صورت بومی پرداخت‌های فرامرزی انجام دهند.

 

همچنین در مورد یکپارچگی بالاتر در این رویداد، با مقامات موافقت کردند که تعامل رابط پرداخت یکپارچه (UPI)، پشته پرداخت هندی و Faster Payments System (FPS)، همتای روسی آن را بررسی کنند.

 

هند در ادغام سیستم پرداخت خود با سایر کشورها فعال بوده است. در ماه فوریه، سیستم پرداخت سنگاپور به نام Paynow را در پشته پرداخت خود وصل کرد و امکان پرداخت‌های فرامرزی بین دو کشور را بدون استفاده از پل‌های پرداخت اضافی فراهم کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا