اخبار بلاکچیناخبار NFTاخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

ادغام عناصر بلاک چین در بازی های Square Enix

Square Enix، شرکت بازی سازی ژاپنی، چشم انداز خود را برای ادغام عناصر بلاک چین در بازی های خود ادامه می دهد. در مصاحبه اخیر، یوسوکه ماتسودا، در مورد اهمیت محتوای تولید شده توسط کاربر و مزایایی که اجازه دادن به این نوع توسعه و همچنین معرفی اقتصادهای خودپایدار مبتنی بر بلاک چین، ممکن است برای آینده صنعت بازی به همراه داشته باشد، صحبت کرد.

 

اسکوئر انیکس در بلاک چین و محتوای مستقل دو برابر می شود

اسکوئر انیکس در آینده ای نه چندان دور برنامه تجاری خود را برای گنجاندن عناصر بلاک چین در بازی های خود دوچندان می کند. این شرکت که قبلاً برنامه‌هایی برای ورود قوی به دنیای بازی‌های بلاک چین انجام داده بود، به نظر می‌رسد اکنون علاقه‌مند به استفاده از این ابزارها برای ایجاد اقتصادهای خودپایدار در دنیای بازی است.

یوسوکه ماتسودا، رئیس اسکوئر انیکس، در مصاحبه اخیر با یاهو نیوز، توافقی را که او و شرکت باید برخی از این تجربیات را در آینده ارائه دهند، تکرار کرد. برای ماتسودا، محتوای تولید شده توسط کاربر بسیار مهم است و او اصرار دارد که به سازندگان این محتوا به طور مستقیم با نوعی ارز بازی پاداش دهد. او بیان کرد:

با استفاده از فناوری هایی مانند بلاک چین به جای تکیه بر نیت خوب، اگر مشوق هایی به کسانی که در توسعه کمک کرده اند داده شود، این احتمال وجود دارد که محتوای سرگرم کننده نوآورانه از ایده های کاربر متولد شود.

 

این گنجاندن محتوای تولید شده توسط کاربر همچنین ظاهراً به ایجاد بازی‌هایی کمک می‌کند که بتوانند خارج از دست توسعه‌دهندگان اصلی حتی پس از پایان پشتیبانی اصلی، در صورتی که علاقه کافی از سوی سازندگان شخص ثالث وجود داشته باشد، رشد کنند.

 

نه اولین بار!

این اولین بار نیست که ماتسودا دیدگاه خود را در مورد آینده عناصر بازی و ارزهای دیجیتال بیان می کند. ماتسودا در نامه ای برای سال جدید در ژانویه نشان داد که چگونه فکر می کند بلاک چین می تواند نحوه حضور بازیکنان و سازندگان را به شیوه ای فراگیرتر از تجربیات بازی تغییر دهد.

ماتسودا در مورد چگونگی دستیابی به این تعامل همهجانبه اظهار داشت:

این توکن های مبتنی بر بلاک چین هستند که این کار را فعال می کنند. با طراحی اقتصادهای توکن قابل دوام در بازی‌هایمان، رشد بازی خودپایه را ممکن می‌کنیم.

 

با این حال، اسکوئر انیکس نسبتاً محافظه کارانه در طراحی یک بازی با فرنچایزهایی مانند Final Fantasy یا Kingdom Hearts در زمینه بلاک چین و مکانیک توکن عمل کرده است. در واقع، نائوکی یوشیدا، کارگردان و تهیه کننده Final Fantasy XIV، در ماه فوریه هر گونه امکان گنجاندن NFT در بازی را رد کرد.

 

سایر شرکت های ژاپنی مانند سگا نیز در مورد NFT ها دوسوگرا هستند. در حالی که این شرکت در ژانویه اعلام کرد که ممکن است آزمایش‌های NFT را در صورتی که توسط بازیکنان به عنوان یک برداشت پول تلقی شود کنار بگذارد، همچنین به احتمال گنجاندن آنها به عنوان بخشی از چارچوب Super Game خود اشاره کرد.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا