محدودیت‌های ذاتی ارزهای دیجیتال

بانک تسویه بین‌المللی (BIS) گزارشی در مورد ارزهای دیجیتال منتشر کرده و توضیح می‌دهد که این فناوری دارای نقص جدی است. محققان BIS اصرار دارند که بلاکچین‌های بدون مجوز محدودیت‌های ذاتی دارند که منجر به تراکم شبکه و هزینه‌های بالا می‌شود.

 

کریپتو تاکنون نتوانسته است از نوآوری به نفع جامعه استفاده کند

در آخرین گزارش خود، بانک تسویه بین‌المللی (BIS) ادعا می‌کند که ارزهای دیجیتال در شکل فعلی‌شان برای کار با اقتصاد جهانی مناسب نیستند. محققان BIS تاکید می‌کنند که در حالی که این صنعت تحت پرچم تمرکززدایی عمل می‌کند، در عمل واسطه‌های متمرکز نقش کلیدی در هدایت سرمایه‌ها به جهان کریپتو و واسطه‌گری در آن بازی کرده‌اند.

 

گزارش BIS به جزئیات می‌پردازد که چشم‌انداز پراکنده بخش کریپتو به شدت با تأثیر یکپارچه و موج مانند مشاهده شده در شبکه‌های معمولی مقابله می‌کند. محققان BIS استدلال می‌کنند که صنعت کریپتو که به شدت بر روش‌های اعتبارسنجی غیرمتمرکز تکیه می‌کند، تقسیم‌بندی را تقویت می‌کند که عملکرد پول را به‌عنوان یک ابزار همگام‌سازی باطل می‌کند، بنابراین کریپتو را برای یک سیستم پولی نامناسب می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا