اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بیت‌ کوین

اطلاعات موجود از ارتقاء نیتروی Arbitrum

آربیتروم، یک راه حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم، قرار است روز چهارشنبه تحت یک ارتقای شبکه بزرگ قرار گیرد. ارتقاء Nitro هسته Geth را در Arbitrum جمع‌آوری می‌کند و دارای یک جزء بازنویسی شده در Go است. این ارتقا به اتریوم کمک می‌کند تا کارمزدهای سنگین تراکنش‌هایی را که در دو سال گذشته گریبانگیر شبکه شده‌اند را برطرف کند.

 

در اینجا آنچه شما باید در مورد ارتقاء اصلی Arbitrum بدانید آمده است

طبق توییتی از Arbitrum در روز دوشنبه، ارتقای Nitro در تاریخ ۳۱ اوت فعال خواهد شد. با حداقل دو ساعت توقف برنامه‌ریزی شده شبکه. طبق گفته Offchain Labs، توسعه دهندگان Arbitrum One ،Nitro یک سیستم جمع‌آوری کاملاً یکپارچه و کامل از لایه ۲ است که شامل اثبات تقلب، ترتیب‌دهنده، پل‌های توکن، فشرده‌سازی پیشرفته داده و موارد دیگر می‌شود.

 

Optimistic rollups یک رویکرد مقیاس‌پذیری است که تراکنش‌های اتریوم را خارج از زنجیره پردازش و ذخیره می‌کند. تراکنش‌ها بعداً به صورت دسته‌ای با هر اندازه‌ای جمع‌آوری می‌شوند و در شبکه اصلی اتریوم به عنوان داده پردازش شده تسویه می‌شوند.

 

Arbitrum جدید دارای یک تعیید کننده جدید است که به موتور L2 Arbitrum اجازه می‌دهد با استفاده از ابزارها و زبان های استاندارد نوشته شود. به طور خاص، Geth، محبوب ترین کلاینت اتریوم، مستقیماً در Arbitrum کامپایل می‌شود.

 

علاوه بر این، Offchain Labs سیستم عامل Abitrum را با بازنویسی جزئی آن در Go به روز کرد. این به ارتباطات زنجیره ای بین Arbitrum و Ethereum کمک می‌کند و در عین حال هزینه L1 تراکنش‌های دسته‌ای را به حداقل می‌رساند.

 

Offchain Labs توضیح داد:

در اصل، Nitro Geth را در لایه ۲ اتریوم اجرا می‌کند و می‌تواند تقلب در موتور اصلی Geth را که در WASM کامپایل شده است ثابت کند.

 

طبق داده های Defi llama، آربیتروم در حال حاضر TVL 926 میلیون دلاری دارد. با این معیار، هشتمین زنجیره بزرگ برای DeFi است. Nitro در آستانه ادغام قرار می‌گیرد، ارتقاء شبکه اصلی اتریوم که مکانیسم آن را در ماه آینده به اثبات سهام تبدیل می‌کند. اگرچه مستقیماً کارمزدها را کاهش نمی‌دهد، اما ادغام به طور تصاعدی توان تراکنش‌های شبکه را افزایش می‌دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا