اندونزی از روند دلارزدایی بریکس پیروی می‌کند

به گفته رئیس بانک مرکزی این کشور، اندونزی از برجام در دلارزدایی و دور شدن از دلار آمریکا در تسویه‌حساب‌های تجاری و تراکنش‌های مالی پیروی می‌کند. کشورهای بریکس در حال کار بر روی ایجاد یک ارز مشترک برای کاهش وابستگی به دلار آمریکا هستند.

 

تلاش‌های اندونزی برای دلارزدایی

به گزارش روز جمعه سیندونیوز، پری وارجییو، رئیس بانک اندونزی، روز جمعه گفت جاکارتا از بلاک بریکس پیروی می‌کند تا از استفاده از دلار آمریکا در مبادلات تجاری و مالی خودداری کند. کشورهای بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) تلاش‌های خود را برای دلارزدایی برای استفاده از ارزهای محلی در تجارت بین‌المللی و کاهش وابستگی خود به دلار افزایش داده‌اند. آنها همچنین در حال کار بر روی ایجاد یک ارز جدید هستند.

 

رئیس بانک مرکزی در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه هیئت رئیسه ماه جاری، تأیید کرد که اندونزی سیستم تجارت ارز محلی (LCT) را اجرا کرده است.

 

از او نقل شده است که گفت:

اندونزی تنوع استفاده از ارز را در قالب LCT آغاز کرده است. جهت همان BRICS است. در واقع اندونزی ملموس‌تر است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا