اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

هند، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان

آخرین داده‌های صندوق بین المللی پول (IMF) نشان می‌دهد هند پس از پیشی گرفتن از بریتانیا، اکنون پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است. مشاور ارشد سابق اقتصادی هند انتظار دارد این کشور در سال ۲۰۲۸ تا ۲۰۳۰ به سومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود.

 

هند به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شد!

بلومبرگ روز جمعه با استناد به داده‌های تولید ناخالص داخلی صندوق بین‌المللی پول و نرخ‌های ارز تاریخی، گزارش داد هند از بریتانیا عبور کرده و به پنجمین اقتصاد بزرگ تبدیل شده است. بر اساس این برآورد، مستعمره سابق بریتانیا در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۱ از بریتانیا پیشی گرفت و اکنون از نظر اندازه اقتصاد تنها از ایالات متحده، چین، ژاپن و آلمان عقب است. یک دهه پیش، هند یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان بود.

 

بر اساس نرخ مبادله دلار در آخرین روز سه ماهه مربوط، اندازه اقتصاد هند به صورت نقدی (اسمی) در سه ماهه منتهی به مارس، ۸۵۴.۷ میلیارد دلار بود. بر همین اساس، بریتانیا ۸۱۶ میلیارد دلار بود.

 

بسیاری از مردم هند از خبر پیشی گرفتن اقتصاد هند از اقتصاد بریتانیا استقبال می‌کنند. کارتیک شارما، عضو پارلمان هند در توییتی نوشت:

هند به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان ظاهر می‌شود و بریتانیا را از موقعیتش پایین می‌کشد. تحت رهبری نارندرا مودی جی، نخست وزیر هند، ما هند را به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل کرده ایم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا