اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

%۲۸ GST برای تمام تراکنش های رمزنگاری هند

طبق گزارش‌ها، دولت هند در حال بررسی وضع مالیات بر کالاها و خدمات ۲۸ درصدی (GST) بر تمامی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال است. در حال حاضر فقط برای بخشی از خدمات ارائه شده توسط صرافی های رمزنگاری مالیات اخذ می شود. یک کارشناس مالیاتی هشدار داد که مشمول شدن مالیات بر کل معاملات با سقف ۲۸ درصدی، می‌تواند به بازارها سقوط آزاد بدهد.

 

شورا بیش از ۲۸٪ GST در تراکنش های رمزنگاری شده را مورد بررسی قرار می دهد

CNBC TV18 دوشنبه گزارش داد که شورای مالیات بر کالاها و خدمات هند (GST) به زودی در مورد گسترش دامنه تراکنش‌های قابل اعمال و وضع مالیات ۲۸ درصدی GST برای همه خدمات و فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال تصمیم می‌گیرد.

 

شورای GST بالاترین نهاد تصمیم گیری است که توسط وزیر دارایی کشور ریاست می شود. این شورا کمیته قانونی خود را برای ایجاد دیدگاهی در مورد موضوع GST مربوط به ارزهای دیجیتال معرفی کرده است.

 

منابع به این نشریه گفتند:

جنبه‌های مختلفی از ارزهای دیجیتال وجود دارد. تراکنش‌های مربوط به کریپتوها، کریپتوهایی که برای خرید استفاده می‌شوند، کریپتوهایی که به عنوان پرداخت دریافت می‌شوند. همه این جنبه ها در دست بررسی است و در کمیته قانون مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 

یکی از افراد آشنا به این موضوع گفت:

پیشنهادات مالیاتی توسط کمیته قانون مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت، که نظرات خود را برای بررسی به شورای GST توصیه می کند.

 

این منابع توضیح دادند که صرافی‌های رمزنگاری در هند در حال حاضر به عنوان خدمات واسطه طبقه‌بندی می‌شوند و ۱۸ درصد GST مالیات دارند. این منابع خاطرنشان کردند:

آنها باید به طور جداگانه طبقه بندی شوند.

 

این منابع افزودند:

در صورت موافقت شورای GST، هر تراکنش مشمول ۲۸٪ GST خواهد بود.

 

نرخ GST برای بازی های آنلاین بدون شرط بندی در حال حاضر ۱۸٪ است. با این حال، بازی‌های آنلاین که شامل شرط‌بندی یا قمار هستند، ۲۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده دارند.

 

تعدادی از نمایندگان مجلس خواستار آن شده اند که تراکنش های ارز دیجیتال به عنوان قمار تلقی شود. یکی از افراد آشنا با این موضوع توضیح داد:

چندین نماینده مجلس خواستار افزایش GST در ارزهای دیجیتال به ۲۸ درصد مانند قمار و قرعه‌کشی شدند. از آنجایی که مجلس یک رأس است، مطالبات آنها نیز در کمیسیون حقوقی بررسی خواهد شد.

 

ساکت پاتاواری، مدیر اجرایی شرکت مشاوره مالیاتی Nexdigm، در مورد گسترش نوع معاملاتی که مشمول GST توسط دولت هند است، اظهار داشت:

در حال حاضر فقط برای بخشی از خدمات ارائه شده توسط صرافی های رمزنگاری مالیات اخذ می شود. مشمول شدن مالیات کل تراکنش با نرخ بالاتر ۲۸ درصدی می‌تواند به بازارها سقوط آزاد بدهد.

 

در حال حاضر در هند بر درآمد ارزهای دیجیتال ۳۰ درصد مالیات تعلق می گیرد. علاوه بر این، یک درصد مالیات کسر شده در مبدا (TDS) از اول جولای از تراکنش‌های رمزنگاری شروع می‌شود. در همین حال، دولت هند در حال کار بر روی سیاست رمزنگاری این کشور است. مقامات وزارت دارایی در حال رایزنی با صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک جهانی در مورد مقررات ارزهای دیجیتال بوده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا