اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاری

بررسی استفاده تجاری از ارز دیجیتال بانک مرکزی هند!

دولت هند در حال بررسی چندین هدف تجاری و نه فقط شامل مالی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی خود است. وزیر دارایی هند تصریح کرد که هدف این است که روپیه دیجیتالی که توسط بانک مرکزی هند (RBI) حمایت می شود، تا سال ۲۰۲۳ منتشر شود.

 

وزیر دارایی هند و ارز دیجیتال با پشتیبانی RBI

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند، این هفته در یک میزگرد تجاری با موضوع سرمایه گذاری در انقلاب دیجیتال هند در سانفرانسیسکو، در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور (CBDC)، روپیه دیجیتال صحبت کرد.

این رویداد توسط اتاق‌های بازرگانی و صنعت هند (FICCI)، یک انجمن تجاری غیردولتی و گروه مدافع مستقر در هند برگزار شد. این نشست توسط مجمع مشارکت استراتژیک ایالات متحده و هند (USISPF) برگزار شد.

وزیر دارایی با تاکید بر اینکه هدف دولت و بانک مرکزی هند (RBI) معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی هند در سال ۲۰۲۳ است، توضیح داد:

دولت و RBI به دنبال هدف استفاده تجاری آن هستند و نه فقط جنبه‌ی مالی آن.

 

او خاطرنشان کرد:

شمول مالی تا حد زیادی از طریق سه گانه جم (Jan Dhan-Aadhaar-Mobile) به دست می آید.

 

وزیر دارایی قبلاً ادعا کرده بود:

مفهوم سه گانه جم در دولت نارندرا مودی به رسیدن به دورترین فرد در کشور کمک کرد.

 

سیتارامان تأکید کرد که دولت هند یک فشار دیجیتالی مداوم را در تمام صنایع حفظ می کند. وی تاکید کرد:

ارز دیجیتال بانک مرکزی، بانک های دیجیتال و دانشگاه دیجیتال در بودجه اتحادیه اعلام شد. یک حرکت دیجیتالی مداوم توسط دولت در سراسر بخش ها وجود دارد.

 

وزیر دارایی در سخنرانی خود درباره بودجه توضیح داد که معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی رونق زیادی به اقتصاد دیجیتال کشور می‌دهد و اظهار داشت:

ارز دیجیتال همچنین منجر به یک سیستم مدیریت ارز کارآمدتر و ارزان تر خواهد شد.

 

در همین حال، دولت هند در حال کار بر روی سیاست ارزهای دیجیتال این کشور است. وزیر دارایی این هفته گفت که در این تصمیم عجله نخواهد شد. T. Rabi Sankar معاون رئیس بانک مرکزی گفت که بانک مرکزی به دنبال راه اندازی روپیه دیجیتال به شیوه ای بسیار مدرج و ارزیابی تاثیر در تمام طول مسیر خواهد بود.

مقامات وزارت دارایی همچنین در حال گفتگو با صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک جهانی هستند.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا