قوانین ارزهای دیجیتال در هند

قوانین ارز دیجیتال

با توجه به پیشرفت دیجیتال و تکنولوژی، در صورتی که کشوری از این قافله عقب بماند باید از این دنیای بینظیر اقتصادی خداحافظی کند. قانون گذاران کشورا باید بتوانند تا بُعدهای منفی و مثبت هر مسئله ای را بررسی کنند تا به یک تعادلی برسانند و در قوانین ارزهای دیجیتال در هند ثبت کنند. اما با توجه به محافظه کاری این کشور، هند تلاش کرده است تا بتواند دسترسی‌های خود را با رسانه‌های دیجیتال بهبود ببخشد. به همین دلیل نه تنها ارز های دیجیتال در این کشور ممنوع نیستند بلکه قوانین ارزهای دیجیتال در هند هنوز تعیین هم نشده اند.

قانون گذاری در رابطه با قوانین ارزهای دیجیتال در هند با بخش بانکی و ذخایر بانکی هندوستان می باشد؛ چراکه این کشور، ارزهای دیجیتال را نوعی سرمایه‌گذاری می‌داند و در نتیجه به بخش مالی کشور مربوط می‌شود و همان‌ها باید به این مسائل رسیدگی و قانون‌های مورد نیاز را وضع کنند.

 

آیا ارزهای دیجیتال در هند معتبر هستند؟

همانطور که گفته شد هیچ قانونی در این کشور وضع نشده است که ارزهای دیجیتال را به رسمیت بشناسد و یا اینکه جرایمی برای نگهداری آن وضع شده باشد. یکی از دلایلی که تاکنون قوانینی ایجاد نشده است گنگ بودن اهداف این تراکنش‌ها می‌باشد. ذخیره بانکی هندوستان (RBI) اعلام کرده بود که ما در دولت نیاز داریم تا اهداف این تراکنش‌ها و افراد را هم بدانیم؛ در صورتی که صرفاً اطلاعات هر دو طرف در اختیار بانک قرار می گیرد.

آیا ارزهای دیجیتال در هند معتبر هستند

یک مورد دیگر در رابطه با تراکنش‌ها اینکه تمام این معاملات توسط خود افراد انجام می‌شود و اساساً این ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند. با وجود این مسائل که عنوان شد، بانک و ذخیره بانکی در صورت بروز مشکل نمی‌تواند این دارایی‌های دیجیتال را بلوکه و یا فریز کند. به همین دلیل است که قوانین ارزهای دیجیتال در هند هیچ گونه قانونی وضع نکرده است.

تا زمانی که ذخایر بانکی کشور هند نتوانند کنترلی روی این ارزهای دیجیتال داشته باشند، هیچ مسئله ای بین بانک‌ها و آنها حل نشده و اینگونه ‌محدودیت‌ها پابرجا خواهند ماند. ذخایر بانکی (RBI) تمایل زیادی دارند تا بتواند بر روی تراکنش‌ها تسلط لازمه را داشته باشد و ارزیابی کند.

 

چند درصد از مردم هند دارای ارز دیجیتال هستند؟

طبق آمار و ارقام اعلام شده می‌توان گفت که ۷.۱۰ درصد جمعیت هند یعنی حدود ۹۷,۴۸۳,۰۰۰ نفر از جمعیت دارای کریپتو هستند. این نکته را هم نباید فراموش کنیم که لروماً این افراد از قوانین ارزهای دیجیتال در هند پیروی نمی‌کنند.

چند درصد از مردم هند دارای ارز دیجیتال هستند

 

قوانین مالیاتی

هندوستان جدیداً در قوانین خود مالیات و نرخ جدیدی را برای ارزهای دیجیتال وضع کرده است. به این شکل که برای هر تراکنشی در ارزهای دیجیتال میزان ۳۰ درصد مالیات هم باید پرداخت کنند. به علاوه در صورت نگهداری سرمایه‌های دیجیتال نیز باید مالیاتی پرداخت شود. در قوانین ارزهای دیجیتال در هند، داشتن و نگهداری ارز دیجیتال غیر قانونی نیست ولی با پرداخت مالیات هم نمی شود نگهداری آنها را قانونی در نظر گرفت. استخراج ارز و یا خرید و فروش برای دولت هند فرقی نمی‌کند و مالیات در نظر گرفته می شود.

به این نکته هم اشاره کنیم که طبق قوانین ارزهای دیجیتال در هند، برای انتقال ارزهای دیجیتال به بیرون مرزِ کشور هم هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و دولت این اجازه را می دهد. سال ۲۰۱۶ برای هر فردی تا سقف ۲۵۰،۰۰۰ دلار تراکنش برون مرزی مجاز شده است.

 

استخراج ارز در قوانین ارزهای دیجیتال در هند

رمزارز در این کشور به طور دقیق قید نشده است و همانطور که گفته شد قانون مشخصی برای خرید و فروش و نگهداری ارز دیجیتال وجود ندارد. در نتیجه قانونی برای استخراج ارز دیجیتال هم وجود نخواهد داشت. تنها برای شروع به کار در استخراج می‌بایست مجوزهای لازمه را از دولت دریافت نمایید تا انرژی مورد نیاز را در اختیار شما گذاشته و جرمی محسوب نشود. در حالی که هیچ قانونی برای استخراج وجود ندارد، در نتیجه هیچ جرمی هم محسوب نمی‌شود و جریمه‌ای هم برای آن لحاظ نمی شود.

استخراج ارز در قوانین ارزهای دیجیتال در هند

 

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در هند

کشور هند هیچ گونه محدودیتی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال تعیین نکرده است و غیر قانونی هم نمی‌باشد. و همانطور که پیشتر گفته شد قانونی هم وجود ندارد تا خرید و فروش ارزهای دیجیتال مشخص شود.

طبق قوانین ارزهای دیجیتال در هند، در صورتی که تراکنش‌ها با عنوان ذخیره و سرمایه‌گذاری و به صورت فردی انجام شوند نیازی به گزارش افراد به دولت نیست. اما برای شرکت‌هایی که از خارج از کشور با این کشور همکاری می‌کنند و انتقالات پول برای آنها از طریق ارزهای دیجیتال صورت می پذیرد، نیازمند گزارش دادن به دولت و ذخایر بانکی هندوستان هستند. با این حساب اگر شخصی به صورت انفرادی خارج از هند قصد انجام تراکنش داشته باشد هم شامل گزارش دهی می باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا