هند از مذاکرات ارزی بریکس اجتناب می‌کند

اعضای ائتلاف بریکس در نشستی در ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی، در ماه اوت گرد هم می‌آیند و بر پتانسیل بلوک بریکس برای ایجاد ارز ذخیره‌ای با پشتوانه طلا تمرکز می‌کنند. با این حال، سوبرهمانیام جیشانکار، وزیر امور خارجه هند، گفت که هند علاقه‌ای به انتشار ارز مشترک بریکس ندارد. در عوض، او گفت که هند بیشتر نگران تقویت روپیه است.

 

هند ایده رایج ارز را نادیده می‌گیرد و واردات نفت روسیه را کاهش می‌دهد در حالی که خرید نفت خام آمریکا را افزایش می‌دهد

در زمان‌های اخیر، توجه زیادی به کشورهای بریکس، برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی، معطوف شده است. در ماه اوت، وزرای بریکس قصد دارند در مورد افزودن اعضای جدید به ائتلاف و ایجاد یک ارز مشترک با پشتوانه طلا بحث کنند. هفته گذشته، رسول موسوی، نماینده وزارت امور خارجه ایران به مطبوعات گفت که ارز بریکس می‌تواند به نفع ایران باشد و از نفوذ دلار آمریکا بکاهد.

 

به گفته سوبرهمانیام جیشانکار، وزیر امور خارجه هند، برزیل، روسیه، چین و آفریقای جنوبی از ایجاد ارز مشترک بریکس حمایت می‌کنند، اما هند علاقه‌ای به این موضوع ندارد. جیشانکار، در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۳ ژوئیه ۲۰۲۳، گفت که هند صرفاً روی تقویت روپیه، واحد پول بومی این کشور متمرکز است.

 

جیشانکار گفت:

در مورد آنچه که در نشست بریکس بحث خواهیم کرد، باید ببینیم زیرا مسائل بسیار دیگری وجود دارد، اما هیچ ایده‌ای در مورد ارز بریکس وجود ندارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا