هند و امارات از دلار آمریکا فاصله می‌گیرند

در یک چرخش قانع‌کننده از وقایع این شنبه، هند و امارات متحده عربی توافقنامه ای را امضا کردند که به جای تکیه بر دلار آمریکا، مبادلات تجاری را به ارزهای اصلی، روپیه و درهم تسهیل می‌کند. نخست وزیر هند، نارندرا مودی، از امارات متحده عربی بازدید کرد، جایی که این کشورها از اتصال پلتفرم پرداخت‌های فوری امارات (IPP) و واسط پرداخت‌های یکپارچه هند (UPI) خبر دادند.

 

قرارداد هند و امارات متحده عربی برای تجارت با ارزهای اصلی

هند و امارات روز شنبه یادداشت تفاهمی برای ارتقای شهرک‌های تجاری به روپیه و درهم امضا کردند. وینای موهان کواترا، وزیر امور خارجه هند گفت که سفر نارندرا مودی، نخست وزیر هند به ابوظبی، اگرچه کوتاه است اما نقطه عطفی در مشارکت هند و امارات بود. این کشورها علاوه بر تسهیل تجارت در هر دو ارز، UPI هند و سیستم IPP امارات متحده عربی را به هم مرتبط خواهند کرد.

 

این یک جنبه بسیار مهم از همکاری هند و امارات است. نخست وزیر نارندرا مودی گفت:

این راه را برای افزایش همکاری اقتصادی هموار می‌کند و تعاملات مالی بین‌المللی را ساده‌تر می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا