افزایش اتکای روسیه به ارزهای ملی در تجارت انرژی

به گفته الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه، روسیه اتکای خود را به ارزهای ملی برای تسویه پرداخت‌های منابع انرژی خود افزایش خواهد داد و از دلار آمریکا فاصله خواهد گرفت. نواک خاطرنشان کرد که علاقه زیادی به دستیابی به منابع انرژی روسیه وجود دارد که باعث می‌شود روسیه ارزهای بیشتری را برای این شهرک‌ها بپذیرد.

 

روسیه قصد دارد تجارت انرژی را به دور از دلار آمریکا حل و فصل کند

روسیه به تدریج به سمت استفاده از ارزهای ملی مانند یوان چین و روبل روسیه برای تسویه معاملات انرژی می‌رود و از دلار آمریکا فاصله می‌گیرد. الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه، اظهار داشت که این روند پذیرش ارزهای ملی به دلیل تحریم‌های اعمال شده توسط کشورهای غربی در نتیجه درگیری روسیه و اوکراین تسریع شده است.

 

نواک در یک مصاحبه تلویزیونی با یک شبکه روسی اظهار داشت:

این روند بسیار تغییر کرده است و کمتر از دلار یا یورو استفاده می‌شود. با توجه به مشکلات فعلی در تسویه‌حساب با این ارزها، ما فقط به سمت ارزهای ملی حرکت می‌کنیم، یوان در اینجا تقاضا دارد، روبل هم تقاضا دارد.

 

علاوه بر این، نواک تصریح کرد که چین قبلاً برای گاز و نفت به یوان چین و روبل روسیه پرداخت می‌کرد. نواک همچنین توضیح داد که کشور برای دریافت ارزهای دیگر در این نوع تسویه‌حساب باز است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا