افزایش علاقه به نحوه خرید طلا و بیت کوین

در بحبوحه تحولات بانکی در ایالات متحده، Google Trends افزایش قابل توجهی را در جستجوهای مربوط به خرید طلا نشان داده است، جستجوها در هفته اول آپریل ۲۰۲۳ به امتیاز کامل ۱۰۰ رسید. به همین ترتیب، جستجو عبارت چگونه بیت کوین بخریم دو هفته قبل، در ۲۰ مارس ۲۰۲۳ به همین امتیاز رسید.

 

آمار ۹۰ روزه از Google Trends علاقه به نحوه خرید طلا و بیت کوین را برجسته می‌کند

طی شش ماه گذشته، ارزش طلا به میزان قابل توجهی، ۲۰ درصد افزایش یافته است، به طوری که یک اونس طلای خوب ۰.۹۹۹ در حال حاضر به قیمت ۱۹۹۸ دلار در هر واحد مبادله می‌شود.

 

در مورد بیت کوین (BTC)، در حال حاضر با قیمت کمتر از ۳۰ هزار دلار به ازای هر واحد معامله می‌شود که در ۷ روز گذشته تا ۲۹ آپریل ۲۰۲۳، ۷.۲ درصد افزایش یافته است.

 

طلا و بیت کوین هر دو افزایش ارزش خود را پس از بحران بانکی تجربه کرده اند. اواسط ماه مارس که شاهد سقوط سه بانک بزرگ ایالات متحده بودیم. ناظران بازار اکنون به دقت شاهد شکست بانک فرست ریپابلیک هستند، زیرا بیش از ۵۰ درصد از ارزش خود را در معاملات روز سه‌شنبه از دست داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا