افزایش علاقه به بلوک BRICS و دلارزدایی

نشست آتی بریکس در ژوهانسبورگ که قرار است در کمتر از دو ماه دیگر برگزار شود، توجه جهانی را به خود جلب کرده است. انتظارات در حال افزایش است زیرا وزرای کشورهای بریکس برای بررسی راه‌های بالقوه برای گسترش عضویت بلوک و معرفی یک ارز واحد تشکیل جلسه می‌دهند. داده‌های اخیر Google Trends افزایش علاقه به BRICS را نشان می‌دهد، با عبارات جستجویی مانند BRICS، دلارزدایی و ارز BRICS که در هفته گذشته به بالاترین امتیاز خود رسیدند که نشان‌دهنده کنجکاوی گسترده در مقیاس جهانی است.

 

داده‌های Google Trends کنجکاوی را در موضوعات BRICS نشان می‌دهد

در چهار هفته گذشته، کانون بریکس، اتحادی پویا از کشورهایی متشکل از برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی، به شدت درخشیده است. سال ۲۰۲۳ شاهد افزایش باورنکردنی در پوشش خبری و محتوا با محوریت این کشورهای تأثیرگذار بوده است.

 

در ۳۰ روز گذشته، علاقه جهان به بلوک بریکس شاهد افزایش بوده است. بر اساس گوگل ترندز (GT)، جستجوی عبارت بریکس در ۳ ژوئیه ۲۰۲۳ به امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰ رسید. روز قبل، جستجوی عبارت بریکس امتیاز ۷۲ از ۱۰۰ را به دست‌آورد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا