اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کوین

افزایش استخراج کریپتو در میادین نفتی روسیه

کارشناسان تخمین زده اند که مزارع استخراج ارز رمزنگاری شده در چاه‌های نفت در روسیه ۸۵ مگاوات (MW) ظرفیت انرژی دارند. یک گزارش نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در حال بررسی پروژه‌هایی برای ۲۰۰ مگاوات دیگر هستند، علیرغم محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های غرب.

 

درآمد سالانه از استخراج کریپتو با گاز در روسیه به بیش از یک میلیارد روبل می‌رسد

به گفته تحلیلگران Vygon Consulting، یک شرکت مشاوره مستقل که بر روی توسعه مجتمع سوخت و انرژی روسیه کار می‌کند، مراکز داده استخراج ارزهای رمزنگاری شده در میادین نفتی روسیه دارای قدرت ترکیبی ۸۵ مگاوات هستند که ۲۳ درصد از بازار را تشکیل می‌دهد.

 

این مزارع کریپتو با برق تولید شده توسط نیروگاه‌های کوچکی که گاز نفتی مرتبط (APG) را می‌سوزانند، که محصول جانبی استخراج طلای سیاه است، تولید می‌شود که شرکت‌های نفتی ملزم به دفع آن هستند. در حالی که تقریباً هیچ هزینه‌ای برای آنها ندارد، آنها می‌توانند آن را به ماینرها بفروشند.

 

 

تولیدکنندگان نفت روسیه سالانه حدود ۱۷ میلیارد متر مکعب APG برای تامین انرژی تاسیسات در سایت‌های حفاری استفاده می‌کنند. روزنامه تجاری روسی کومرسانت به نقل از مطالعه انجام شده توسط Vygon Consulting گزارش داد که محققان می‌گویند استخراج ارز دیجیتال در حال حاضر ۲۷۹ میلیون متر مکعب مصرف دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا