اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

افزایش نظارت CFTC بر بازار رمزنگاری

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) برنامه‌های خود را برای تنظیم بازار کریپتو با قابلیت نظارت کامل در صورتی که قانون پیشنهادی حمایت از مصرف‌کننده کالاهای دیجیتال به قانون تبدیل شود، با کنگره به اشتراک گذاشته است. رگولاتور ادعا می‌کند که تجربه و تخصص مناسبی دارد و معتقد است که بسیاری از دارایی‌های دیجیتال کالا محسوب می‌شوند. در همین حال، گری گنسلر، رئیس SEC اصرار دارد که اکثریت قریب به اتفاق توکن‌های رمزنگاری شده، اوراق بهادار هستند.

 

شهادت رئیس CFTC در مورد مقررات رمزنگاری و قانون حمایت از مصرف‌کننده کالاهای دیجیتال

رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، Rostin Behnam، در جلسه استماع قانونگذاری روز پنجشنبه در کمیته کشاورزی، تغذیه و جنگلداری سنای ایالات متحده درباره نحوه تنظیم بازار کریپتو توسط آژانسش بحث کرد.

 

هدف از این جلسه بررسی قانون حمایت از مصرف‌کننده کالاهای دیجیتال (DCCPA) بود که به دنبال تقویت CFTC با صلاحیت انحصاری بر بازار کالاهای دیجیتال است. این لایحه دو حزبی در ماه اوت توسط سناتورهای Debbie Stabenow ،John Boozman ،Cory Booker و John Thune در سنای ایالات متحده ارائه شد.

 

Behnam به نمایندگان مجلس گفت:

بسیاری از دارایی‌‎های دیجیتال کالا هستند. تخصص و تجربه CFTC، این نهاد را به تنظیم‌کننده مناسبی برای بازار کالاهای دارایی دیجیتال تبدیل می‌کند.

 

وی توضیح داد که آژانس او ​​حمایت از مشتری را از طریق نظارت بر بازار مبتنی بر اصول و رژیم افشای خود با هدف تضمین شفافیت، یکپارچگی و امنیت معاملات تسهیل می‌کند.

 

Behnam به جزئیات ادامه داد که از سال ۲۰۱۴، CFTC تقریبا ۶۰ پرونده مربوط به دارایی‌های دیجیتال اجرایی، از جمله موضوع اخیر مربوط به یک طرح بیت کوین تقلبی ۱.۷ میلیارد دلاری را مطرح کرده است.

 

رئیس CFTC توضیح داد:

با فقدان اطلاعات کامل در بازار دارایی کالاهای دیجیتال، برنامه اجرایی آژانس در درجه اول باید بر نکات و شکایات مردم برای شناسایی تقلب و دستکاری تکیه کند. در حالی که ما درگیر تلاشی جامع در سراسر آژانس هستیم تا با ابزارهایی که در حال حاضر در دسترس ماست، بر این بازارها و شرکت‌کنندگان آنها نظارت کنیم، DCCPA به ما این امکان را می‌دهد که بدون محدودیت از قابلیت‌های نظارت کامل خود استفاده کنیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا