افزایش نرخ بهره برای کاهش تورم منطقه یورو لازم است

یکی از مدیران بلندپایه بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام کرد در حالی که منطقه یورو وارد رکود می‌شود، نرخ بهره به افزایش خود ادامه خواهد داد. اظهارات وی به دنبال آخرین افزایش نرخ اعلام شده توسط مقامات پولی در هفته گذشته و پیش‌بینی‌های تجدید نظر شده است که نشان می‌دهد تورم پیش از این در اروپا بالاتر از انتظار قبلی است.

 

لوئیس دی گیندوس از بانک مرکزی اروپا اذعان می کند ما چاره‌ای جز افزایش نرخ بهره نداریم

لوئیس دی گیندوس، معاون بانک مرکزی اروپا، با اذعان به اینکه منطقه یورو در حال ورود به رکود است، اصرار دارد که تنظیم‌کننده باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد تا تورم را تحت کنترل نگه دارد. با توجه به اینکه این شاخص احتمالاً بالاتر از هدف ثبات قیمت، یعنی تورم ۲ درصدی در میان مدت باقی خواهد ماند، مدیر اجرایی ارشد به لوموند گفت ما چاره‌ای جز اقدام نداریم.

 

در روز پنجشنبه، ۱۵ دسامبر، بانک مرکزی اروپا نرخ تسهیلات سپرده را ۵۰ واحد پایه افزایش داد و به ۲ درصد رساند. در مصاحبه‌ای که در همان روز انجام شد و توسط روزنامه فرانسوی و بانک در ۲۲ دسامبر منتشر شد، دو گیندوس اذعان کرد که اقتصاد اروپا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ شاید در قلمرو منفی قرار دارد و انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی ۰.۲ درصد کاهش یابد.

 

وی توضیح داد:

شاخص‌هایی که داریم خوب نیست. بنابراین پیش‌بینی‌های ما انتظار دارند که منطقه یورو در سه ماهه آخر سال جاری و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به رکود خفیفی سقوط کند، زمانی که انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی ۰.۱ درصد کاهش یابد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا