مالیات بر درآمد کسب شده صرافی‌های کنیایی

بر اساس مقررات منتشر شده توسط وزیر خزانه‌داری این کشور، صرافی‌های کریپتویی جهانی که توسط ۴ میلیون کاربر تخمینی کنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند، شروع به پرداخت مالیات ۱.۵ درصدی بر درآمدهای کسب شده خواهند کرد.

 

مالیات پلتفرم‌های دارایی دیجیتال

وزارت خزانه‌داری کنیا گفته است که شروع به وضع مالیات بر درآمدهای حاصل از صرافی‌های ارزهای دیجیتالی می‌کند که توسط حدود ۴ میلیون ساکن محلی استفاده می‌شود. بر اساس گزارش Business Daily Africa، مقامات کنیا به خدمات مالیات دیجیتال ۱.۵ درصدی که از اول ژانویه ۲۰۲۱ اجرایی شد، تکیه خواهند کرد.

 

مالیات دیجیتال که در ابتدا در سال ۲۰۲۰ پیشنهاد شد، تلاش دولت کنیا برای استخراج درآمد از صرافی‌های کریپتویی پیشرو و پلتفرم‌های دارایی دیجیتالی برای اجتناب از مالیات است. همانطور که در اوایل ژانویه ۲۰۲۱ گزارش شد، اداره درآمد کنیا (KRA) گفت که انتظار دارد ۴۵.۵ میلیون دلار (۵ میلیارد شیلینگ کنیا) از این مالیات دریافت کند.

 

در همین حال، همانطور که در مالیات بر ارزش افزوده مقررات سال ۲۰۲۳ که توسط وزیر خزانه‌داری Njuguna Ndung’u منتشر شده است، نشان داده شده است، کنیا اکنون می‌تواند صرافی‌های جهانی ارزهای دیجیتال را هدف قرار دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا