اخبار جهان

کشورهای G7 در مورد مقررات کریپتو بحث خواهند کرد

فرانسوا ویلروی دی گالهاو – رئیس بانک فرانسه – گفته است که شکست Terra و سقوط اخیر بازار کریپتو باید به عنوان یک زنگ هشدار برای اجرای قوانین در این بخش باشد. به این ترتیب، بحث درباره چنین اقداماتی می تواند یکی از موضوعات اصلی در نشست این هفته اعضای گروه هفت (G7) باشد.

رویدادهای اخیر در اکوسیستم Terra چشم اعضای G7 را به خود جلب کرده است. بر اساس گزارش رویترز، اقتصادهای پیشرو جهان (کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا) ممکن است در جریان نشست خود (۱۸ تا ۲۰ می) در آلمان، یک چارچوب نظارتی بر صنعت کریپتو اعمال کنند.

رئیس بانک مرکزی فرانسه – فرانسوا ویلروی دو گالهاو – گفت که این رویدادها زنگ خطری برای صنعت است و تنظیم قوانین اکنون ضروری است:
«آنچه در گذشته اخیر رخ داد زنگ خطری برای نیاز فوری به مقررات جهانی است. اروپا راه را با MiCA (چارچوب نظارتی برای دارایی های رمزنگاری شده) هموار کرد، ما احتمالاً … این موضوعات را در میان بسیاری دیگر در نشست G7 در آلمان این هفته مورد بحث قرار خواهیم داد.

بازارهای اتحادیه اروپا در دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) یک مقررات پیشنهادی است که بر دارایی های دیجیتال و به کارگیری آنها در سیستم مالی تمرکز دارد. در اوایل سال جاری، اتحادیه اعلام کرد که پیش‌نویس لایحه MiCA شامل ممنوعیت ارزهای دیجیتال مبتنی بر اثبات کار مانند بیت کوین نمی‌شود.

این اولین باری نیست که فرانسوا ویلروی دی گالهو خواستار اجرای قوانین در این بخش است. سال گذشته، او هشدار داد که اگر مقامات اتحادیه اروپا ارزهای دیجیتال را تنظیم نکنند، حاکمیت پولی اروپا در خطر است. به نظر وی، اگر اقداماتی به زودی انجام نشود، پول ملی اتحادیه نیز ممکن است به خطر بیفتد:

امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا