در دلارزدایی به تجارت با یوان چین روی می‌آورند

مدیر اجرایی صندوق بین‌المللی پول (IMF) می‌گوید تعداد فزاینده‌ای از کشورها نه تنها با چین بلکه با کشورهای ثالث نیز به تجارت با یوان چین روی می‌آورند. وی تاکید کرد که استفاده گسترده از دلار آمریکا در سطح جهانی اشتباه است، زیرا دولت آمریکا از این ارز برای منافع ملی و تعهدات اقتصادی و مالی یک کشور استفاده می‌کند.

 

مدیر صندوق بین‌المللی پول در مورد افزایش شتاب دلارزدایی در سراسر جهان

الکسی موژین، مدیر اجرایی صندوق بین‌المللی پول (IMF) در روسیه، نظرات خود را در مورد روند دلارزدایی جهانی در مصاحبه با ریانووستی روز دوشنبه به اشتراک گذاشت.

 

وی توضیح داد که سیاست‌ها و اقدامات واشینگتن کشورهای سراسر جهان را وادار کرده است که به دنبال جایگزین‌هایی برای دلار آمریکا باشند و خاطرنشان کرد که کشورهای بیشتری در حال افزایش استفاده از ارزهای جایگزین، به‌ویژه یوان چین، در مبادلات فرامرزی هستند.

 

مدیر اجرایی صندوق بین‌المللی پول توضیح داد:

می‌توانیم ببینیم که ایرانی‌ها، برزیلی‌ها و سعودی‌ها نه تنها با چین، بلکه با کشورهای ثالث هم اکنون به تجارت به یوان روی آورده‌اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا