اخبار قانون‌ گذاریاخبار آلت‌ کوین‌ هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

آزمایش عملیات درون برنامه‌ای با روبل دیجیتال

یک بانک روسی که یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کشور از نظر دارایی است، یک آزمایش موفقیت‌آمیز را با تراکنش‌های روبل دیجیتالی که از طریق اپلیکیشن موبایلش پردازش می‌شوند، انجام داده است. بانک دولتی Promsvyazbank یکی از موسساتی بود که در اوایل سال جاری در رابطه با اقدامات مسکو در اوکراین تحت تحریم‌های غرب قرار گرفت.

 

آزمایش بانک روسیه با انتقال روبل دیجیتال از طریق برنامه تلفن همراه

Promsvyazbank (PSB) یکی از اولین وام‌دهندگان روسی است که به آزمایش‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) صادر شده توسط بانک روسیه پیوست. بر اساس گزارشی از پایگاه خبری تجاری پلاس ژورنال، این بانک به تازگی تراکنش‌های روبل دیجیتال را از طریق اپلیکیشن خود برای دستگاه‌های تلفن همراه آزمایش کرده است.

 

برای انجام عملیات، شرکت کنندگان باید در برنامه ثبت نام می‌کردند و یک کیف‌پول دیجیتال راه‌اندازی می‌کردند. سپس با استفاده از حساب خود، آنها توانستند پول بانکی الکترونیکی معمولی را با روبل دیجیتال مبادله کنند و پول دیجیتال را به سایر مشتریان بانک و همچنین سایر بانک‌هایی که در پروژه آزمایشی شرکت می‌کنند، انتقال دهند.

 

 

در جزئیات گزارش، تمامی اطلاعات مربوط به تراکنش‌های انجام شده توسط پلتفرم روبل دیجیتالی که توسط بانک مرکزی روسیه (CBR) اداره می‌شود، ارائه شده است و بلافاصله روی موجودی کیف پول دیجیتال کاربران در اپلیکیشن گوشی هوشمند منعکس شده است. نمونه اولیه این پلتفرم در اواخر سال گذشته توسط مقامات پولی راه‌اندازی شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا