پیاده‌سازی شبکه لایتنینگ در بایننس

بایننس پس از تجربه یک قسمت ازدحام در مورد برداشت در شبکه بیت کوین، قصد خود را برای پیاده‌سازی لایتنینگ شبکه، پروتکل لایه ۲ مقیاس‌پذیری بیت کوین، بر روی پلتفرم خود اعلام کرده است. این صرافی مجبور شد دوبار برداشت بیت کوین را متوقف کند، زیرا عملیات معوقه زیادی در نتیجه کارمزدهای بالای تراکنش متوقف شده بود.

 

بایننس اعلام کرد که در حال کار بر روی پیاده‌سازی برداشت‌های شبکه لایتنینگ است

 

صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال بایننس اخیراً اعلام کرده است که در حال کار برای ادغام شبکه لایتنینگ، یک راه‌حل مقیاس‌پذیری مبتنی بر بیت کوین، در پلتفرم خود است. این صرافی پس از توقف دوبار برداشت بیت کوین در یک روز به دلیل ازدحام شبکه، این خبر را اعلام کرد.

مشکل ازدحام که بایننس به آن اشاره کرد مربوط به افزایش توکن‌های BRC-20 بود که در بلاکچین بیت کوین صادر می‌شوند و با داشتن بیش از ۴۵۰,۰۰۰ تراکنش معلق با کارمزدهای ۱۳ دلاری، با توجه به داده های بلاکچین، شبکه بیت کوین را تحت‌الشعاع قرار داده اند.

 

اجرای برداشت‌های شبکه لایتنینگ به کاربران این امکان را می‌دهد که هنگام تجربه این نوع ازدحام، از هزینه‌های بالای جمع‌آوری‌شده توسط شبکه BTC صرف‌نظر کنند. بایننس اعلام کرد که علاوه بر شروع کار بر روی این پیاده‌سازی، هزینه‌های برداشت خود را برای جلوگیری از مواجهه با این مشکل در آینده تعدیل خواهد کرد و به نظارت بر وضعیت ادامه خواهد داد و کارمزدها را متناسب با آن تنظیم می‌کند.

 

همچنین بایننس بیان کرد:

این یک فرصت یادگیری برای ما است و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا از تکرار این اتفاق جلوگیری کنیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا