تاثیر افزایش نرخ‌ها بر بازار مسکن در منطقه یورو

بانک مرکزی این منطقه در مطالعه‌ای نشان داد که افزایش نرخ بهره در منطقه یورو در حال حاضر باعث کاهش سرمایه‌گذاری در مسکن شده است. رگولاتور انتظار دارد در حالی که کمتر از ایالات متحده است، تأثیر سیاست پولی انقباضی در قاره اروپا بیشتر خواهد شد.

 

کاهش سرمایه‌گذاری مسکن در اروپا در پی افزایش نرخ بانک مرکزی اروپا

این مقام پولی در مطالعه‌ای که نتایج آن روز چهارشنبه در وب‌سایت خود منتشر شد، اعلام کرد مجموعه افزایش نرخ‌های اعلام شده توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) در حال حاضر باعث کاهش هزینه‌های مسکن در سراسر منطقه یورو شده است.

 

این یافته‌ها پس از آن به دست آمد که در اوایل ماه می، بانک مرکزی اروپا نرخ‌های بهره کلیدی خود را ۲۵ واحد پایه (bps) افزایش داد، که باعث کاهش سرعت نسبت به افزایش‌های قبلی شد. رویترز در گزارشی اشاره کرد که این بانک از ژوئیه گذشته تاکنون آنها را در مجموع ۳۷۵ واحد در ثانیه افزایش داده است.

 

بر اساس این تحقیق که بازار مسکن آمریکا را نیز پوشش می‌دهد، تأثیر افزایش نرخ بر خرید مسکن در اروپا احتمالاً در آینده افزایش می‌یابد، هرچند که کمتر از ایالات متحده باقی خواهد ماند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا