تاثیر مقررات MiCA بر فعالیت مجرمانه صرافی‌ها

پرزمیسلاو کرال، مدیر عامل صرافی رمزارز Zondacrypto، گفت اگرچه اجرای مقررات اخیراً تأیید شده بازارهای دارایی‌های دیجیتال (MiCA) به احتمال زیاد دشوار است، اما اجرایی شدن آنها برای همه در صنعت نتیجه مثبتی خواهد داشت. کرال همچنین استدلال کرد که اجرای این مقررات، نهادهای ناسازگار یا آن‌هایی که نمی‌توانند استانداردهای لازم را ارائه کنند را مجبور به ترک بازار اتحادیه اروپا می‌کند.

 

تاثیر مقررات MiCA بر شرکت‌کنندگان در صنعت کریپتو

مدیرعامل پیشنهاد کرد که مقررات جدید تضمین می‌کند که حوادثی مانند سقوط FTX تکرار نشود. علاوه بر این، این مقررات از انتقال وجوه از طریق اروپا توسط حلقه‌های قاچاق انسان یا باندهای جنایتکار جلوگیری می‌کند.

 

کرال با توجه به ترس از اینکه اجرای مقررات MiCA باعث شود شرکت‌های ارز دیجیتال اروپا را ترک کنند، همانطور که برخی در ایالات متحده انجام داده‌اند، گفت که خیلی به اهداف آنها بستگی دارد. برای شرکت‌های کریپتویی که هدفشان ارائه بهترین خدمات برای کاربران است، اجرای مقررات MiCA بر عملکرد آنها تأثیری نخواهد داشت. از سوی دیگر، شرکت‌های کریپتویی که ترجیح می‌دهند از شفافیت اجتناب کنند، مقررات MiCA ممکن است آنها را مجبور به ترک بازار اروپا کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا