اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

هشدار صندوق بین المللی پول به بانک مرکزی کنیا!

صندوق بین‌المللی پول (IMF) به بانک مرکزی کنیا گفته است که شیلینگ دیجیتال پیشنهادی آن نباید به پول دیجیتال موجود بخش خصوصی آسیبی وارد کند. وام دهنده اصرار داشت که ارز دیجیتال پیشنهادی بانک مرکزی (CBDC) نباید با از بین بردن مشتریان بانک‌ها و سایر ارائه دهندگان مالی دیجیتال، چنین پیشرفت‌های دیجیتالی سازی را خفه کند.

 

باز و رقابتی نگه داشتن سیستم پرداخت

صندوق بین‌المللی پول (IMF) گفته است که ارز دیجیتال پیشنهادی بانک مرکزی کنیا باید مکمل پول دیجیتال بخش خصوصی باشد و تهدیدی برای آن نباشد. این وام دهنده جهانی اصرار داشت که اگر هیچ حفاظتی اعمال نشود، یک ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی کنیا (CBK) به طور بالقوه می تواند هزینه های تراکنش را تا حدی کاهش دهد که اپراتورهای پول تلفن همراه مانند M-Pesa را از کار بیاندازد.

 

طبق گزارشی که توسط The Nation منتشر شده است، صندوق بین‌المللی پول در تفسیر خود گفته است که می‌خواهد سند شیلینگ دیجیتال CBK نشان دهد که چگونه بانک مرکزی قصد دارد سیستم پرداخت را باز و رقابتی نگه دارد.

 

این مقاله می‌تواند بیان کند که هدف از انتشار بالقوه CBDC تکمیل به جای جایگزینی راه‌حل‌های پرداخت دیجیتال بخش خصوصی موجود است و تعهد CBK به یک سیستم پرداخت باز و رقابتی را تأیید می‌کند. به نقل از صندوق بین‌المللی پول، ما در این رابطه متذکر می‌شویم که تعادل بین پول بانک مرکزی و ابزارهای پرداخت بخش خصوصی در طول زمان ثابت نیست و تعادل درست وجود ندارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا