فراخوان صندوق بین المللی پول به احتیاط در کریپتو

دغدغه اصلی صندوق بین المللی پول حفظ حاکمیت ملی و ثبات مالی است. به این منظور، صندوق بین‌المللی پول قویاً توصیه می‌کند که ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان ارز رسمی یا ارز قانونی قبول نکنید!

 

فراخوان صندوق بین المللی پول برای احتیاط در جهان کریپتو

پیامدهای شناسایی رسمی ارزهای دیجیتال برای پرداخت مالیات، جریمه‌ها و بدهی‌ها می‌تواند خطرات مالی قابل توجهی را برای دولت‌ها ایجاد کند و به طور بالقوه باعث بی‌ثباتی مالی یا تورم سریع در کشور شود.

رشد سریع دارایی‌های کریپتو در سرتاسر جهان نیاز به مقررات سختگیرانه برای محافظت از سرمایه‌گذاران و اقتصادها در برابر خطرات احتمالی را برجسته کرده است.

یکی از ریسک‌های اصلی که صندوق بین‌المللی پول بر آن تاکید می‌کند، امکان ادغام ارزهای دیجیتال به طور کامل در معاملات روزانه اقتصادهای جهانی است. اگر رمزارزها به عنوان ابزاری برای پرداخت مالیات، بدهی و سایر تعهدات مالی رایج شوند، می‌توانند تأثیر قابل توجهی بر امور مالی عمومی داشته باشند. به همین دلیل دولت‌ها ممکن است در مدیریت درآمدها و هزینه‌ها با مشکلاتی مواجه شوند.

صندوق بین‌المللی پول برای تأکید بر حرف خود، به فروپاشی لونا اشاره کرد، نمونه‌ای هشداردهنده از آنچه که می‌تواند بدون وجود قانون درست اتفاق بیوفتد! عواقب چنین رویدادی می‌تواند شدید باشد و به سرمایه گذاران آسیب بزند و در بازارهای مالی اختلال ایجاد کند.

با این حال، ذکر این نکته ضروری است که صندوق بین المللی پول از ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال حمایت نمی‌کند! برعکس، بر نیاز به سیاست‌های جامع و سنجیده‌ای که نوآوری را ترویج می‌کند و خطرات بالقوه را کاهش می‌دهد، تأکید دارد.

ایجاد تعادل مناسب نیازمند همکاری میان سیاست‌گذاران، تنظیم کننده‌ها و سهامداران صنعت برای ایجاد محیطی است که امنیت را تشویق می‌کند.

از آنجایی که دارایی‌های رمزنگاری از مرزهای ملی عبور می‌کنند و نیاز به تلاشی همگانی برای رسیدگی به خطرات و چالش‌های احتمالی دارد، همکاری بین‌المللی ضروری خواهد بود.

منبع: cryptonomist.com

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا