اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

پیش‌بینی IMF درباره اقتصاد ایالات متحده

صندوق بین المللی پول (IMF) انتظار دارد که اقتصاد ایالات متحده حداقل برای یک یا دو سال دیگر تورم بالایی را تجربه کند. گیتا گوپینات، معاون اول مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول هشدار داد مراقب داده‌های ایالات متحده باشیم.

 

صندوق بین المللی پول در مورد اقتصاد ایالات متحده و تورم جهانی

معاون اول مدیر عامل صندوق بین المللی پول (IMF)، گیتا گوپینات، در مصاحبه با بلومبرگ جمعه در جکسون هول، وایومینگ، تورم جهانی و اقتصاد ایالات متحده را مورد بحث قرار داد.

 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تورم جهانی به اوج خود رسیده است یا خیر، گفت:

فکر می‌کنم هنوز زود است که بگوییم. بله، تقریباً همه جا تورم داریم. استثناهای مهمی مانند چین و ژاپن وجود دارد، اما در هر جای دیگری تورم بالایی داریم.

 

مدیر صندوق بین المللی پول افزود:

عوامل جهانی مانند قیمت انرژی و قیمت مواد غذایی وجود دارد که باعث ایجاد آن می‌شود، اما برخی از اجزای چسبنده‌تر تورم نیز وجود دارد که بالا هستند.

 

روز جمعه، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در سخنرانی سالانه خود در جکسون هول تاکید کرد که بانک مرکزی از ابزارهای خود به زور برای حمله به تورم استفاده خواهد کرد، تورمی که همچنان نزدیک به بالاترین سطح خود در بیش از ۴۰ سال گذشته است. او انتظار دارد که فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره ادامه دهد به نحوی که باعث دردسر اقتصاد ایالات متحده شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا