اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

کمک مالی صندوق بین‌المللی پول به کواچای زامبیا

پس از اینکه صندوق بین‌المللی پول فاش کرد بسته کمک مالی به زامبیا را تصویب کرده است، واحد پول این کشور آفریقای جنوبی، کواچا، ۳.۱ درصد افزایش یافت. به دنبال این افزایش، کواچا جایگاه روبل روسیه را به عنوان بهترین ارز در جهان در سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داد.

 

زامبیا هنوز راه درازی در پیش دارد

ارز کواچای زامبیا که در حال حاضر به ازای هر دلار ۱۵.۴۰ K معامله می‌شود، زمانی که اعلام شد صندوق بین‌المللی پول (IMF) کمک مالی ۱.۳ میلیارد دلاری برای این کشور را تصویب کرده است، به بهترین ارز فیات در جهان تبدیل شد. کواچا با رشد سالانه بیش از ۱۸.۲۵ درصد، جایگاه روبل روسیه را به عنوان بهترین ارز در جهان به خود اختصاص داده است.

 

بر اساس گزارش بلومبرگ، اخبار مربوط به تصویب کمک مالی ۱.۳ میلیارد دلاری صندوق بین‌المللی پول (IMF) به این کشور آفریقایی باعث شد که کواچا در یک روز ۳.۱ درصد افزایش یابد. مقامات زامبیا از جمله رئیس جمهور هاکاینده هیچیلما که عموماً به عنوان HH شناخته می شود، دستاوردهای ارز و تصویب کمک مالی را به عنوان دلیلی بر کارآمد بودن سیاست‌های دولت جدید تبلیغ کرده‌اند.

 

هیچیلما در اظهاراتی پس از اعلام کمک مالی، گفته است:

من حتی نخوابیدم تا زمانی که هیئت مدیره صندوق بین‌المللی پول موضوع زامبیا را تصویب کند. دقایقی بعد، خود دکتر کریستالینا جورجیوا برای من پیامی فرستاد: HH، انجام شد.

 

جوزف کالیمبوه، سخنگوی دولت زامبیا، در توییتی گفت:

در حالی که کواچا از روبل پیشی گرفته است، کشور هنوز راه درازی در پیش دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا